Росія має намір засекретити дані про закупівлі кримських банків і компаній через санкції

Уряд Росії планує засекретити інформацію про закупівлю 126-ти кримських компаній, заводів і банківських установ.

Конкурентні закупівлі за участі кримських компаній після 15 грудня хочуть перевести з відкритих майданчиків в закриту систему закупівель за оборонзамовленням. Як зазначає російське видання “Коммерсант”, список зі 126 компаній згадується у проекті додатку до директив російського уряду, які були затверджені першим віце-прем’єром Росії Ігорем Шуваловим 24 листопада.

«Включені до списку компанії – це контрагенти державних акціонерних товариств, відомості про угоди яких анонімізуватимуть. Це буде можливо після того, як Держдума Росії ухвалить законопроект уряду, що анонімізує операції та звітність низки компаній, які потраплять або можуть потрапити під нові санкції США», – йдеться в повідомленні.

До списку, який публікує російське видання, увійшли кримські банки РНКБ, «Генбанк», ЧБРР, «Севастопольський морський банк» та інші фінансові установи, що працюють у Криму. Також до списку потрапили кримські суднобудівні заводи «Залив» і «Море», виноробні компанії «Масандра», «Новий Світ», «Магарач», держпідприємства «Чорноморнафтогаз», «Феодосійський оптичний завод», «Кримські морські порти», кіностудія «Ялта -фільм».

Також російський уряд планує засекретити закупівлі генерального підрядника і замовника будівництва Кримського мосту ТОВ «СГМ», ФКУ упрдор «Тамань» та інших учасників цього проекту і субпідрядників.