Російський найманець намагався викрасти дані співробітників СБУ

За місцем проживання зловмисника правоохоронці вилучили: 5 GSM шлюзів на 78 онлайн-каналів; комп’ютерне обладнання зі шкідливим програмним забезпеченням; мобільні пристрої та флеш-накопичувачі; майже 4 тисячі SIM-карток українських мобільних операторів.

Оперативники внутрішньої безпеки та кіберфахівці СБУ викрили хакера, який через шкідливе програмне забезпечення хотів викрасти персональні дані співробітників Служби.

Уже встановлено, що зловмисник діяв на замовлення спецслужб РФ та фінансувався російськими кураторами через заборонену платіжну систему «Яндекс Деньги».

Зловмисником виявився мешканець Львівщини. Днями він здійснив розсилку спам-повідомлень у месенджері «WhatsАpp» на особисті номери співробітників СБ України.

Читайте також: У 2021 році локалізовано близько 350 кібератак

Вони містили посилання на сайт, що хоститься з території РФ. Після переходу на сайт відбувалося автоматичне завантаження «папки з архівом». У ній відкривався нібито список співробітників СБУ, за вбивство яких бойовики терористичних організацій «Л/ДНР» пропонують грошову винагороду.

Насправді, за висновками експертів, архівний документ містить вірус. Він надає доступ до інформації на уражених пристроях, зокрема до log-файлів з ключами доступу до банківської системи, поштових сервісів та облікових записів соцмереж.

Раніше “Кий-Інфо” повідомляло, що Кіберполіція попереджає про масштабну світову кібератаку на пристрої QNAP.

Підписуйтесь на наш канал в тг https://t.me/kyiinform