Російський безпілотник виявився краденим українським вертолітом

На форумі "Армія-2022" у росії було представлено багатофункціональний безпілотний гелікоптер з підвищеною вантажопідйомністю БАС-750.

Підписуйтесь на нас у telegram

Помітно, що щонайменше автомат перекосу і взагалі несучий гвинт аж надто нагадують український вертоліт АК1-3, який був розроблений у Полтаві фірмою “Аерокоптер”.

Потім з’явилася інформація про “розробку вертольота “Орлан” у Пермі” – який є копією, включаючи деякі оригінальні рішення, закладені ще Олександром Запишним, які відрізняють “Саньку” від подібних легких гелікоптерів.

Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на Wing.com.ua та Defence.blog.

«BAS-750 – «старший брат»  безпілотника BAS-200. Він продовжує лінійку багатофункціональних безпілотних систем, здатних вирішувати широкий спектр завдань. Сюди відносяться: пошукові роботи, геодезія, картографія, моніторинг сільськогосподарських угідь, доріг, водойм, об’єктів нафтогазової інфраструктури, ліній електропостачання, зв’язку та трубопроводів, а також перевезення вантажів. Цей безпілотник здатний доставляти по повітрю вантаж вагою до 200 кілограмів на швидкості 180 км/год», — зазначив виконавчий директор «Ростеху» Олег Євтушенко.

У відповідь на запит Wing.com.ua один з колишніх розробников АК1-3 повідомив, що безпілотник, який був показан – це білоруська технологія на базі купленого вертольота АК1-3, поставленого в РФ до 2013 року. Сам апарат у безпілотному варіанті не літає.