РОСІЙСЬКІ ОКУПАНТИ ЗАКРИЛИ МЕЧЕТЬ У ДОНЕЦЬКУ

Окупаційна влада ДНР намагається підпорядкувати собі незалежні релігійні організації

Муфтій Саїд Ісмагілов розповів в інтерв’ю «Релігійній правді», що у ДНР російсько-терористичні війська намагаються контролювати релігійні організації і наразі закрили всі громади, що не підпорядковуються їм, в тому числі  зупинили діяльність мечеті у Донецьку.

На окупованих територіях “ДНР” взяла під контроль усі релігійні організації, зокрема й мусульманські. Окупанти закрили всі громади, що не підпорядковуються “МГБ ДНР”, зокрема й мечеть у Донецьку (я там багато років був імамом) – два роки тому громаду звинуватили в екстремізмі й діяльності на українську розвідку“, – повідомив Ісмагілов.

Ісмагілов повідомив, що мечеть  у місті опечатали, а імама доправили на допит у МГБ ДНР. Наразі він перебуває під підпискою про невиїзд.

Мечеть зараз зачинено, категорично заборонено її відкривати, заходити туди. Два роки стоїть абсолютно порожня, і така доля спіткала всі мусульманські релігійні організації“, – розповів Ісмагілов.

За словами Ісмагілова зараз на окупованій території ДНР  створена структура і призначений імам, який повністю контролюється сепаратистами. І лише цим залежним від окупантів структурам дозволена діяльність.

“І от саме вони мають право діяти для задоволення релігійних потреб мусульман на окупованій території. Всім іншим не можна. Люди змушені або виїжджати звідти, оскільки там жити взагалі неможливо, або вони відвідують ті мечеті, які дозволені для відвідування, або, якщо люди принципові, вони взагалі нікуди не ходять і моляться самі вдома”, – зазначив він.

Як повідомив муфтій, більшість мусульман не вітали російську окупацію , оскільки розуміли її наслідки.

Нагадаємо: сьогодні Служба безпеки України завершила досудове розслідування щодо двох екстремістів, затриманих під час спроби підпалу ісламської мечеті напередодні відзначення Дня кримськотатарського прапора та Дня Конституції України, повідомляє пресслужба СБУ.

Слідством було встановлено, що зловмисники діяли в інтересах та за  завданням спецслужб країни-агресора – Російської Федерації. Акцію планували вчинити задля дестабілізації суспільно-політичної ситуації в країні, порушення громадської безпеки, залякування населення, розпалювання расової та міжнаціональної ворожнечі.

Затриманим інкримінуються покарання за ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації), ч. 1 ст. 14, ч. 2 ст. 258 (терористичний акт) Кримінального кодексу України. Обвинувальний акт скеровано до суду. У разі доведення вини, їм загрожує до 15 років позбавлення волі.