[:ru]Российские спецслужбы пробовали завербовать украинского гастарбайтера[:ua]Російські спецслужби спробували завербувати українського заробітчанина[:]

Представники ФСБ хотіли примусити чернігівця, який працював у Росії, збирати інформацію про українських військових. Не вийшло!

[:ru]

Спецслужбы РФ требовали от украинца сотрудничества, – говорится в сообщении пресс-службы СБУ. Они шантажировали его и грозили уголовным преследованием за нелегальное трудоустройство.

Житель Черниговской области должен был собирать информацию о количестве личного состава и украинской техники на границе с Россией, а также о средствах защиты государственной границы. После выполнения задания ему нужно было вернуться в РФ и передать собрании данные «кураторам».

Но, вернувшись в Украину, гастарбайтер сразу связался с СБУ и рассказал подробности вербовки иностранными спецслужбами. Черниговцу не угрожает уголовное производство, ведь он во всем сознался самостоятельно.

СБУ призывает украинцев воздержаться от визитов в Россию и добавляет, что вербовка граждан Украины становится массовым.

[:ua]

Спецслужби РФ під тиском вимагали від українця співпрацювати, – йдеться у повідомленні прес-служби СБУ. Вони шантажували його та погрожували кримінальним переслідуванням за нелегальне працевлаштування.

Мешканець Чернігівської області мав збирати інформацію про кількість особового складу та української техніки на кордоні з Росією, а також про засоби захисту державного кордону. Після виконання завдання, мав повернутися до РФ та передати зібранні данні «кураторам».

Проте, повернувшись до України, заробітчанин одразу зв’язався з СБУ та розповів подробиці вербування іноземними спецслужбами. Чернігівцю не загрожує кримінальне провадження, адже він про все зізнався самостійно.

СБУ закликає українців утриматися від візитів до Росії і додає, що вербування громадян України стає масовим.

[:]