Російські олігархи під новими санкціями

Санкції націлені на олігархів Росії та інших наближених до президента Володимира Путіна.

Підписуйтесь на нас у telegram

У четвер США запровадили санкції проти російських олігархів.

Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на Reuters.

Сполучені Штати запровадили блокуючі санкції проти восьми олігархів і чиновників, у тому числі російського магната Алішера Усманова.

«Ми хочемо, щоб він (Путін) відчув стиск, ми хочемо, щоб люди навколо нього відчували тиск», – сказала прес-секретар Білого дому Джен Псакі журналістам у четвер.

Цей крок є останнім із серії санкцій, оголошених Вашингтоном наразі, в тому числі проти Путіна та центрального банку, після того, як російські війська вторглися в Україну.

Засновник російської гірничодобувної компанії «Металлоінвест» Усманов, якого Білий дім назвав «одним із найбагатших осіб Росії і близьким союзником Путіна» немає майна в Сполучених Штатах: розкішну яхту, яку, за словами Білого дому, захопила Німеччина, і його приватний літак.

Під санкції також потрапили мільярдери Борис і Аркадій Ротенберги та кілька членів їх сімей, а також Ігор Шувалов, російський політик, колишній віце-прем’єр Путіна, який очолює Державну корпорацію розвитку.

«Міністерство фінансів прагне притягнути російську еліту до відповідальності за підтримку обраної президентом Путіним війни», – заявила міністр фінансів Джанет Єллен.

На додаток до санкцій проти російських еліт, казначейство звинуватило 26 осіб, які знаходяться в Росії та Україні, і сім російських організацій, у поширенні дезінформації, спрямованої на дестабілізацію українського уряду.

Сполучені Штати також введуть візові обмеження для 19 російських олігархів, членів їхніх сімей і соратників, йдеться у заяві Білого дому.