Російські окупанти зтягнули в Донецьк важку техніку

Минулої доби виявлено та зафіксовано розміщення на тимчасово окупованій території 134 одиниці військової техніки озброєних формувань росії, розміщених із порушенням Мінських домовленостей.

Підписуйтесь на нас у telegram

Українська сторона СЦКК повідомляє про чергові факти порушень Мінських домовленостей з боку збройних формувань Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях Луганської та Донецької областей.
Протягом минулої доби виявлено та зафіксовано розміщення на тимчасово окупованій території 134 одиниця військової техніки збройних формувань РФ, яка розміщена з порушенням Мінських домовленостей.


Зокрема в зоні дій так званого «1 армійського корпусу», всього розміщено озброєння та військової техніки 5 одиниць, з них:
• з порушенням лінії відведення в районах:
БОЙКІВСЬКЕ (67 км від лінії зіткнення) – буксирувані гаубиці (2 одиниці) – в зоні, в межах якої відповідно до пункту 5 Меморандуму від 19 вересня 2014 р. додатково заборонено розміщення важкого озброєння та військової техніки;
житлового комплексу СТИЛА (34 км від лінії зіткнення) – буксирувані гаубиці (3 одиниці).
В зоні дій так званого «2 армійського корпусу», всього розміщено озброєння та військової техніки 129 одиниць, з них:
• з порушенням лінії відведення в районах:
МІУСИНСЬК (62 км від лінії зіткнення) – РСЗВ (3 одиниці);
житлового комплексу САДОВЕ (57 км від лінії зіткнення) – РСЗВ (6 одиниць);
житлового масиву БОКОВО-ПЛАТОВЕ (54 км від лінії зіткнення) – РСЗВ (21 одиниця);
ВЕСЕЛА ГОРА (54 км від лінії зіткнення) – буксирувані гаубиці (3 одиниці);
• з порушенням районів зберігання в районах:
житлового масиву ХРУСТАЛЬНИЙ (54 км від лінії зіткнення) – буксирувані гаубиці
(17 одиниць);
МУСИНСЬК (62 км від лінії зіткнення) – самохідні гаубиці (4 одиниці); буксирувані гаубиці (3 одиниці); танки (2 одиниці); ЗРК (2 одиниці);
житлового масиву САДОВЕ (57 км від лінії зіткнення) – танки (16 одиниць);
житлового масиву БОКОВО-ПЛАТОВЕ (54 км від лінії зіткнення) – буксирувані гаубиці
(11 одиниць); самохідні гаубиці (6 одиниць); буксова на протитанкова гармата (4 одиниці);
• військова присутність в зоні безпеки в районах:
МУСИНСЬК (62 км від лінії зіткнення) – 31 ББМ.
Робота СММ ОБСЄ на тимчасово окупованих територіях регулярно супроводжується перешкодами з боку збройних формувань Російської Федерації.


Так, на блокпосту збройних формувань приблизно в 3 км від ПЕТРІВСЬКЕ представник збройних формувань відмовив патрулю Місії у проході до ділянки розведення у районі ПЕТРІВСЬКЕ, а на блокпосту біля ЗАЙЧЕНКА двоє озброєних представника збройних формувань заборонили Місії проїзд у напрямку ПІКУЗ та САХАНКА.


Зафіксовані порушення з боку ЗФ РФ свідчать про ведення ними активних заходів бойової підготовки задля створення умов подальшої ескалації напруження на лінії зіткнення.
Підрозділи Об’єднаних сил тримають ситуацію під контролем та продовжують виконувати завдання з відсічі і стримування збройної агресії РФ. Збройні Сили України дотримуються Мінських домовленостей та відкривають вогонь виключно у тих випадках, коли дії російських окупаційних військ створюють загрозу для життя і здоров’я українських воїнів та мирних громадян.

Джерело: Операція об’єднаних сил / Joint Forces Operation