РОСІЙСЬКІ ХАКЕРИ НАМАГАЮТЬСЯ ВИКРАСТИ ДАНІ ЩОДО ПРОТИДІЇ COVID-19, – СПЕЦСЛУЖБИ БРИТАНІЇ

Лондон – Британський національний центр кібернетичної безпеки викрив операцію російських хакерів, які здійснили напад на низку університетів Сполученого Королівства, що ведуть роботу над виробленням вакцини і устаткування у боротьбі проти коронавірусу.

Представники британських служб безпеки оприлюднили дані про доволі активні спроби зламати листування електронної пошти та університетські сервери, а також проникнути у базу даних науково-дослідницьких центрів, які працюють у напрямку протидії коронавірусу. Як зазначають британські експерти, росіяни та представники інших «ворожих держав» намагаються викрасти інформацію щодо відповіді Сполученого Королівства на виклики, пов’язані з поширенням COVID-19.

Британський національний центр кібернетичної безпеки (NCSC) висловив застереження, що університети Сполученого Королівства разом із дослідницькими центрами стають ціллю цілої хвилі нападів з боку хакерів із «ворожих держав», поміж яких у першу чергу згадується Росія. Мета нападів – заволодіння інформацією, яка стосується досліджень на шляху вироблення вакцини проти коронавірусу.

Британський часопис The Guardian посилається на заяву NCSC, в якій йдеться про те, що підтримувані державою хакери концентрують увагу на дослідницькій діяльності у напрямку вироблення вакцини проти коронавірусу. Вважається, що кібернетичні злочинці, які діють під патронатом урядів Росії, Китаю та Ірану, намагаються за будь-яку ціну здобути надзвичайно цінну інформацію, що стосується протидії Covid-19, дедалі активніше спрямовуючи свою ворожу діяльність проти британських університетів, а також центрів дослідження і розробки нових препаратів.

Джерело: Радіо Свобода