Російські депутати обурились через спільні плани України і Молдови щодо Придністров’я

На злодії шапка горить. Як би банально це не звучало, однак сьогодні російський депутат, ставши на захист невизнаного Придністров'я, нагадав - Росія веде подальшу роботу для дестабілізації ситуації в Молдові, а також на півдні України.

Про це повідомляє kyiinfo з посиланням на заяву депутата з держдуми РФ.

Депутати на Росії вважають, що Україна і Молдова чинять тиск на невизнане Придністров’я. Таку заяву сьогодні опублікував один з депутатів держдуми РФ.

«Державна дума вважає неприйнятними будь-які деструктивні і безвідповідальні заяви і дії влади Республіки Молдова та України, спрямовані на підрив чинного формату миротворчої операції, засуджує застосування проти Придністров’я блокадного-обмежувальних заходів », – йдеться в тексті звернення.

Так званою “блокадою” на Росії почали називати спільні дії Молдови та України націлені на контролі проросійської невизнаної республіки.

Нагадаємо, президент Молдови Майя Санду попросила допомоги у Володимира Зеленського у питанні Придністров’я. Раніше вона підкреслила на «надмірно м’який підхід», застосовуваний до цього молдавською владою в питанні реінтеграції Лівобережжя і рекомендувала Києву врахувати «цей негативний досвід» в ситуації з Донеччиною.

Раніше Україна, на прохання молдовської влади, з 1 вересня заборонить перетин кордону для автомобілів з придністровськими реєстраційними знаками. Крім цього, з 11 липня вводить повномасштабний спільний митно-прикордонний контроль на придністровському напрямі.

Підкреслимо, нова президентка Молдови Мая Санду вже вдруге запропонувала вивести російські миротворчі війська з Придністров’я, замінивши їх спостерігачами ОБСЄ. Російське МЗС очікувано негативно поставилося до таких пропозицій, вважаючи, що вони підривають “зусилля з мирного врегулювання”.

Підписуйтесь на наш канал в ТГ https://t.me/kyiinform