РОСІЙСЬКЕ ВУГІЛЛЯ В ДОГОДУ КОЛОМОЙСЬКОМУ

Центренерго заради Коломойського перейшло на російське вугілля — Bihus.Info

Щонайменше 1,5 млн т вугілля різних марок (зокрема газове вугілля, яке є в Україні), перепродали державній компанії Центренерго фірми, пов’язані з олігархом Ігорем Коломойським. Походження цього вугілля — переважно російське.

На Єдиному вебпорталі використання публічних коштів містяться дані про договори на постачання Центренерго вугілля від чотирьох українських фірм, які редакція вважає пов’язаними з Коломойським. Це «Синтез Ойл», «Нафта форс», «Рекорд Сістем» і «Азонекс». З липня 2019 по квітень 2020-го вони продали держкомпанії 1,5 млн т вугілля.

Кіпрських акціонерів фірми «Синтез Ойл» навіть Державна податкова служба внесла в перелік підконтрольних Коломойському. Машина цієї компанії їздила в супроводі Володимира Зеленського, коли той був кандидатом в президенти, а олігарх з партнерами — його групою підтримки.

Засновником фірми «Нафта Форс» є менеджер з паливної групи «Авіас», пов’язаної з олігархом. «Рекорд Сістем» і «Азонекс» теж мають низку перетинів із бізнесами Коломойського і використовували при імпорті вугілля тих самих митних декларантів, що й «Синтез Ойл» та «Нафта Форс». До того ж, перелік їхніх російських постачальників перетинається.

До літа 2019-го ці чотири фірми не займалися вугіллям. Але щойно на державній Центренерго змінився менеджмент, на той, який Коломойський назвав «зрозумілим», не чужі йому фірми почали імпортувати вугілля і перепродавати держкомпанії.

Bihus.Info проаналізували їхніх постачальників. Серед них є реальні власники вугільних кар’єрів РФ, такі як Іскандер Махмудов (№16 у списку Forbes.ru), Андрій Бокарев (№56), Костянтин Струков (№50), Михайло Федяєв, (№177), Володимир Гридин (№181). А також вугільний бізнесмен Руслан Ростовцев.

Американська редакція Forbes писала, що Ростовцев займається реекспортом вугілля з Донбасу та імовірно отримував подяку від так званого «МЗС ДНР» за допомогу з покращенням їхнього іміджу за кордоном.