Роман Грибов не є автором фрази про російський корабель

Державна прикордонна служба заявила, що морпіх Роман Грибов не є автором фрази про російський корабель.

Підписуйтесь на нас у telegram

Морпіх був частиною інформаційної операції прикриття для справжнього автора, – прикордонника, який знаходився увесь цей час у полоні, і лише нещодавно його вдалось визволити.

Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на Українську правда.

Речник ДПСУ Андрій Демченко повідомив, що прикордонники не розкривали справжнього автора фрази про російський корабель через безпекову складову.

«Ім’я прикордонника, який промовив ці слова, не називали свідомо, бо розкриття його особи могло зашкодити йому в полоні. Зараз, на щастя, він у безпеці. В силу певних обставин, ми ще на якийсь час залишимо його втаємниченим», – каже речник.

Коли ім’ям військовослужбовця почали цікавитися ЗМІ, ні ДПСУ, ні Збройні Сили України відмовлялись під публічно цю тему не підтримували і всіма силами намагалися не дати їй значного розголосу.

Демченко підтвердив, що канал спілкування з морськими суднами був тільки у прикордонників на заставі, а не у морських піхотинців. Росіяни теж очевидно це усвідомлювали, тому в цьому питанні серед полонених більше відпрацьовували прикордонників.

Про обставини самої події Демченко розповідає наступне: «В черговий момент погрози російським кораблем, між атаками російських сил на острів, прикордонник розуміючи, що ситуація складна, напружена, і слухати неодноразові погрози агресора йому набридло, перебуваючи біля радіостанції, відкрито висловився ворогу всім відомою фразою. Це було практично перед захопленням острова росіянами. Хлопець навіть не усвідомлював, що він зробив для України. Майже відразу ця фраза, демонструючи відвагу захисників острова, потрапила в публічну площину. А за кілька годин вона вірусно почала поширюватися. Тепер вона уособлює незламність України та її захисників».

Демченко уточнив, що запис розмови зробили прикордонники, які перебували за 50 кілометрів від захисників острова, на материковій частині Одеської області в іншому прикордонному підрозділі, де також є радіостанція. Вони слухали та записували розмови, що лунали в радіоефірі, аби фіксувати агресію російських кораблів у морі.

25 лютого ЗМІ повідомили про загибель українського гарнізону острова Зміїний унаслідок обстрілу корабля ВМС Росії. Також було опубліковане відео, як російський корабель вимагає від українських захисників гарнізону здатися, а ті у відповідь кажуть: «Російський корабель – іди на**й».

Українська влада спочатку повідомляла, що зв’язок із захисниками острова зник, а потім – що всі 13 прикордонників загинули. 

Пізніше ВМС України повідомили, що захисники острова Зміїний живі і перебувають в російському полоні.

Автором фрази, який вказав напрямок російському кораблю вважали саме Романа Грибова.