Rolls-Royce розробляє “розумний” авіадвигун, який здатен ремонтувати сам себе

Компанія Rolls-Royce повідомила про запуск проекту IntelligentEngine. Він спрямований на розробку «розумних» авіадвигунів, здатних «спілкуватися» один з одним.

Двигуни IntelligentEngine будуть здатні «вчитися» на власному досвіді і збирати інформацію про роботу інших приладів. За допомогою отриманих даних, авіаційні двигуни у майбутньому зможуть ремонтувати самі себе.

Компанія зазначає, що IntelligentEngine, є продовженням сервісу TotalCare, який стартував в 1990-х роках після того, як компанія визнала, що продаж авіаційних двигунів пов’язаний з послугами по їхньому обслуговуванню та модернізації.

IntelligentEngine орієнтований на майбутнє, коли при проектуванні, тестуванні та обслуговуванні двигунів почнуть використовувати цифрові технології для подальшого об’єднання їх та допоміжних сервісів. На думку розробників ця технологія дозволить двигунам підключатися один до одного, служб підтримки та авіакомпаній.

Концепція IntelligentEngine передбачає, що це дозволить двигунам  «вчитися». Наприклад, своєчасно змінювати параметри роботи залежно від погодних умов.