РОБОТ-ХІРУРГ ПРОВІВ ПЕРШУ ОПЕРАЦІЮ У ЛЬВОВІ

Робот-хірург Da Vinci провів свою першу операцію у Львівській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги. Без жодного розрізу, лише проколами, він зміг видалити грижу діафрагми.

Про це повідомив директор Львівської клінічної лікарні швидкої допомоги Олег Самчук у Facebook.

Він розповів, що першим пацієнтом робота-хірурга став 50-річний чоловік з міста Броди, що у Львівській області.

Робот Da Vinci прооперував першого пацієнта у Львові❗️
Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги міста Львова, ми з Вами це зробили❗️
Сьогодні з допомогою робота-хірурга Da Vinci в нашій лікарні ліквідовано грижу діафрагми. І це – фантастика! Все зроблено без жодного розрізу, лише через проколи.
Щасливчиком став 50-річний житель Бродів. Він звернувся до нас із підозрою на кишково-шлункову кровотечу. Обстеження показало завеликий отвір між черевною і грудною порожнинами. Частина шлунку змістилася в грудну клітину. Треба було оперувати!
Хірург під час втручання був за кілька метрів від пацієнта. Завдяки камері, яка транслювала зображення, і чотирьом “рукам” робота, якими лікар керував на відстані, той бездоганно усунув проблему, зробивши навіть пластику. Пацієнт уже в свідомості. Все минуло добре.
У Львові оперує робот!
Це наша нова реальність!
Пишаюся командою. Ви – молодці!
“, – написав Олег Самчук.

Як розповідав раніше Олег Самчук, робот-хірург Da Vinci прибув до Львова зі США. Директор каже, що це «подарунок хорошого друга лікарні Ростислава Кісіля та його компанії Meest» (ідеться про гендиректора служби доставки Meest Group, яка працює в Україні та за кордоном).