Річка Тиса забруднена важкими металами, шлейф рухається до території України , – Держекоінспекція

Система AEWS попередила: Тиса забруднюється

Державна екологічна інспекція у Закарпатській області отримала електронне повідомлення (через Закарпатську облдержадміністрацію) від угорської сторони за системою попередження про виникнення аварійних та надзвичайних ситуацій в басейні р. Дунай (система AEWS). У повідомленні йшлося про забруднення важкими металами на території Румунії р. Сомеш (притоки р. Тиса), – йдеться у повідомленні Державної екологічної інспекції України.

За інформацією угорської сторони шлейф забруднення знаходився в районі Вашарошнамень і рухається в напрямку Загонь (м. Чоп на території України, прикордонна ділянка р. Тиса). Забруднена вода характеризується підвищеними концентраціями цинку та міді, які перевищують граничні значення угорської системи класифікації WFD та Al.


Фахівці Державної екологічної інспекції у Закарпатській області, спільно зі спеціалістами Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса, відібрали проби поверхневих вод транскордонної р. Тиса в міжнародному контрольному створі Чоп/Загонь (транспортний міст).
Згодом угорська сторона уточнила, що шлейф забруднення очікується в районі Загоні (Угорщина).

За результатами лабораторних досліджень поверхневих вод р. Самош визначено, що цинк є основним показником забруднення. У розрахунковий час у р. Тиса в районі Загоні (Угорщина) буде спостерігатися незначне підвищення розчиненого цинку, а що стосується загального вмісту металів, то, за прогнозом, ознак забруднення не спостерігатиметься.


Спеціалісти Державної екологічної інспекції у Закарпатській області та Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса вже двічі відібрали проби поверхневих вод транскордонної р. Тиса в міжнародному контрольному створі Чоп/Загонь (транспортний міст).


Відбори проб води буде продовжено й надалі. Про результати інструментально-лабораторних досліджень вмісту металів у пробах поверхневих вод р. Тиса, відібраних із моменту одержання повідомлення про аварійне забруднення, Державна екологічна інспекція у Закарпатській області поінформує додатково.

Як повідомлялось: В річці Тиса перевіряють стан забруднення води (фото)