[:ua]Рейд по київських алкогольних «наливайках» [:]

Прес-служба Департаменту міського благоустрою відзвітувала про проведення рейду по тимчасових спорудах, де всупереч забороні київської влади продають алкоголь.

[:ua]

За участю народних депутатів України Дмитра Білоцерковця та Борислава Берези, керівництва Департаменту міського благоустрою Андрія Фіщука та Тараса Панчія, інспекторів з благоустрою та місцевих активістів відбулась перевірка тимчасових споруд на території мікрорайону Троєщина.

«Наливайки, що ми сьогодні побачили, закривали вже десятки разів, але вони щоразу відновлювали свою діяльність. Сподіваюсь, після цього рейду вони будуть демонтовані. І таке явище як наливайки, де люди залишають своє останнє, зникне», – сказав Борислав Береза.

Під час рейду було перевірено дозвільну документацію тимчасових споруд, якщо це законний МАФ, то документація на підприємницьку діяльність анулюватиметься, якщо незаконний – буде демонтований найближчим часом. «Не оминули й легендарну троєщинську наливайку «Гелена», в стінах якої від її денатурату загинуло 9 (!) людей», – повідомляє прес-служба.

Кількість спроб закрити «Гелену» вже перевищила десяток. На очах очманілих постійних клієнтів наливайок під вигуки «Що ви робите!» було вилито на сніг десятки літрів бормотухи невідомого походження та сумнівної якості.

Народні депутати України Дмитро Білоцерківець та Борислав Береза

«Дуже Вас просимо посприяти, закрити ці наливайки! Ми вже не можемо терпіти це!» – звертались із проханнями місцеві жителі  до народних депутатів під час рейду.

«Київська влада неодноразово забороняла продаж алкоголю, але двічі це рішення оскаржувалось. І тоді Київська міська рада прийняла рішення скасувати функціональне призначення тимчасових споруд – продаж алкоголю. Так, ухвалою Київради від 14.09.2017 № 4/3011 накладено заборону продажу алковмісних напоїв у тимчасових спорудах. Алкоголь можна продавати тільки у капітальних спорудах – магазинах, супермаркетах, де якість алкоголю перевіряється, та з обов’язковим підтвердженням повноліття», – зауважив Дмитро Білоцерковець.

За результатами рейду активістами Деснянського району було передано Департаменту міського благоустрою список троєщинських наливайок. Загалом 22 об’єкти.

[:]