Реінтеграція Донбасу

Верховна Рада України у перший робочий день 2018 року взялась за Донбас. На розгляді парламентарів знаходиться президентський законопроект щодо реінтеграції цього регіону.

4 жовтня 2017 року  Петро Порошенко подав на розгляд народних депутатів документ, що передбачає визнання Росії – країною агресором та право України на самооборону. Окрім цього, згідно його положень, за громадянами нашої країни зберігається право власності на окупованих територіях, а координацію і контроль на цих теренах у випадку воєнного стану здійснює Об’єднаний оперативний штаб ЗСУ за керівництва Генштабу.

6 жовтня проект №7163 був підтриманий у першому читанні 233 голосами. Щоправда, вже тоді президентська ініціатива зазнала значних змін. Зокрема, було вилучено положення про Мінські домовленості та «особливий статус» для тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей (ОРДЛО).

Сьогодні законопроект проходить друге читання, а нардепи висувають до нього все нові вимоги. Напередодні, віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд повідомила, що не голосуватиме за президентський документ, якщо він передбачатиме поновлення торгівлі з окупованими територіями.

“Величезна небезпека закладена в тому, що торгувати має армія, тобто контролювати торгівлю будуть Збройні сили, об’єднаний оперативний штаб і так званий командувач об’єднаних сил. Я думаю, це є величезна трагедія для Збройних сил, тому що торгівля і Збройні сили несумісні”, – сказала Сироїд.

Чимало зауважень лунало і від опозиційних сил у парламенті. Так, нардеп Ігор Луценко закликав Президента вибачитись перед народом за документ, до якого потрібно вносити настільки багато правок, що легше було б напрацювати новий.

Журналісти «Кий-Інфо» поспілкувались із народними обранцями та дізнались, що ще їх не влаштовує у президентському законопроекті.