РЕФЕРЕНДУМ НА АГІТАЦІЇ В 2020 РОЦІ – ІНСТРУМЕНТ ЗНИЩЕННЯ УКРАЇНИ

За допомогою місцевих референдумів можна посилити розколи в суспільстві і спровокувати серйозні конфлікти.

Узаконення в Україні «прямого народовладдя» і референдумів, зокрема місцевих, істотно спростить російським спецслужбам завдання по руйнуванню української державності.

Експерти Михайло Гончар (Центр глобалістики «Стратегія XXI»), Володимир Горбач (Інститут Євро-Атлантичного співробітництва) і генерал-майор Сергій Савченко прогнозують, що основні зусилля держава-агресор зосередить на виконанні двох основних завдань: приведення в місцеву владу негласно підтримуваних агресором політичних сил і використання механізму референдуму в ролі інструменту легітимації знищення України як держави.

«Поєднання цих складових багатоваріантно і має, за задумом Кремля, забезпечити кумулятивний ефект. Інші варіанти дій для досягнення мети агресора можливі, але малоймовірні через загрозу санкцій, збиток від яких може бути непорівнянний з користю від агресії», – пояснюють автори.

Вони нагадують, що РФ фінансувала в Україні популяризацію ідеї «прямого народовладдя» з середини 2000-х. після Помаранчевої революції і поразки проекту створення Південно-Східної Української автономної республіки – так званого ПіСУАРу. Основним агентом впливу тоді виступала організація «Український вибір» Віктора Медведчука. Сьогодні ж ідею закону про референдум активно просуває партія «Слуга народу» і перший віце-спікер Руслан Стефанчук.

Для досягнення зазначених цілей з використанням агентури впливу росіянами проводитимуться активні заходи:

-тиск на центральну владу з метою забезпечення якомога швидшого прийняття пакету законів про народовладдя і референдуми, що за деяких умов дозволить проводити референдуми, в тому числі і щодо скасування законів України, вже в нинішньому році;


-використання в ході передвиборної кампанії теми прямого народовладдя шляхом розширення повноважень регіонів і референдуму, в тому числі і для дискредитації влади як такої, що не дозволяє реалізувати право народу на владу;


-винесення на референдум питань, що створюють і поглиблюють розломи в суспільстві, а також руйнують співробітництво із західними партнерами, в тому числі і питання про ринок землі;
активне використання конфліктних питань, зокрема про ринок землі, в передвиборній кампанії;


-в найкоротші терміни після взяття влади в місцевих і регіональних органах влади проведення референдумів, в тому числі щодо скасування чинних законів;


-руйнування взаємин з міжнародними фінансовими інститутами і створення передумов для фінансово-економічної дестабілізації, дефолту і економічного хаосу.


На думку авторів, найсприятливіше вікно можливостей для активних дій РФ як ззовні, так і всередині України – грудень 2020 року.

«З урахуванням наведеного вище, стає зрозуміло, чому російським проксіз – 1-му і 2-му армійським корпусам «ДНР» і «ЛНР»- наказано мінімізувати вогневу активність на лінії фронту. Ставка робиться на п’яту колону», – резюмують експерти.


Анексувавши Крим і окупувавши ОРДЛО, Кремль отримав міжнародні санкції і зіткнувся з серйозним збройним опором України. Російське керівництво винесло уроки зі зроблених помилок, скоригувало і вдосконалило методи гібридної війни проти України. Тепер в хід йде не лише груба військова сила, а й інформаційні телеканали та інші ЗМІ, що ретранслюють російські наративи, а також агенти впливу Кремля в українському політикумі.

Наполегливо намагаючись прийняти законодавство про пряме народовладдя, в тому числі про місцеві референдуми, «Слуга народу» грає на руку державі-агресору, фактично даючи йому інструмент реалізації планів на Сході і Півдні країни.

Джерело: Дзеркало тижня