Райсуд Одеси заборонив юристам Приватбанку судитися з Коломойським

4 січня Київський районний суд Одеси відкрив провадження за позовом бізнесмена Ігоря Коломойського до "ПриватБанку", Нацбанку, Міністерства фінансів і низки компаній, про захист честі та ділової репутації. Того ж дня суд наклав низку заборон.

Київський районний суд міста Одеси заборонив юристам Приватбанку судитися з його екс-власником Ігорем Коломойським в українських та закордонних судах і заблокував судовий аудит банку.

Бізнесмен подав позов до НБУ, Міністерства фінансів, Приватбанку, Kroll Associates U.K., AlixPartners Services UK LLP, Hogan Lovells International LLP, “Астерс Консалт” і “Астерс” щодо захисту честі, гідності й ділової репутації і попросив спростувати інформацію, розповсюджену в сюжеті одеської телекомпанії “АРС” від 21 грудня 2016 року.

Мова йшла про те, що Коломойський “вивіз із України стільки коштів, скільки Україна протягом 3-х років витратила на оборону”.

Коломойський вважає, що розповсюджена інформація в ефірі “АРС” була недостовірною. Також на його думку НБУ та Приватбанк незаконно уклали договори з юристами й консультантами.

Суд задовольнив позов Коломойського і наклав заборони на роботу юристів і консультантів до моменту вирішення спору. Таким чином юристи не можуть діяти в в інтересах НБУ, Приватбанку, Мінфіну в Україні і за кордоном, у контексті будь-яких інтересів Коломойського.

Крім того суд заборонив Приватбанку і Міністерству фінансів сплачувати послуги вищезазначених юридичних фірм, а компаніям приймати оплату послуг, якщо вони  стосуються Коломойського.

Усім відповідачам по позову заборонено користуватися, розголошувати, передавати органам влади, фізособам і юрособам персональні дані олігарха.