Радник Зеленського: у 2021 році ВВП України буде рекордним

Радник зазначив, що при цьому держава не контролює окуповані території Донбасу та Кримського півострова.

За результатами поточного року Валовий внутрішній продукт України сягне близько 185 мільярдів доларів. Це найвищий показник з часів незалежності України. Про це розповів радник Володимира Зеленського з економічних питань Олег Устенко у програмі “Перші особи” Олени Трибушної на “24 каналі”.

“Фактично, в кінці цього року ми будемо мати історичний максимум за всі роки нашої незалежності”, – наголосив Олег Устенко.

За словами радника президента, якби в Україні був такий же розвиток, як в інших державах, то її ВВП зараз міг би перебувати на рівні не менше 400 мільярдів доларів. Скажімо, економіка сусідської Польщі протягом 1997-2018 років зросла вдвічі, тоді як українська за цей же період збільшилася на 20%.

Він також додав, що більшість країн показували набагато глибше падіння, ніж Україна. Однак світова економіка впала майже настільки, скільки й українська – трохи понад 4%.

“Скажімо, Іспанія впала так глибоко, як ніколи взагалі не падала. Там більше ніж 10% було падіння у 2020 році. Після Другої світової війни взагалі у них такого не було”, – пояснив Устенко.

Падіння світової економіки радник вбачає в успіху Китаю. Наразі це друга за величиною економіка світу. Устенко додав, що Китай, а також Туреччина та Єгипет, були трьома єдиними країнами, які показали зростання впродовж 2020 року. Водночас економіка всіх інших ішла на спад.

Підписуйтесь на наш канал у telegram !

Фото: Нафтогаз України