Рада ЄС схвалила використання прибутку від заморожених активів рф на користь України

Рада Європейського Союзу 12 лютого прийняла постанову, яка передбачає можливість використання прибутку від заморожених російських активів на користь України.

Відповідна інформація з’явилася на офіційному сайті Ради ЄС, передає Кий-Інформ.

Рішення, ухвалене сьогодні, дозволить керівництву блоку перенаправляти прибуток від активів до бюджету ЄС для подальшої допомоги Україні, у тому числі у сфері відновлення та реконструкції країни. Кошти можуть направити і через бюджет ЄС до Фонду України.

Зазначається, що рішення Ради ЄС також роз’яснює правовий статус доходів, які отримують центральні депозитарії у зв’язку з володінням російськими активами, та встановлює чіткі правила для осіб, які володіють ними.

Так, депозитарії, які володіють активами Центробанку рф на суму понад 1 млн євро, повинні окремо зберігати залишки коштів, що накопичилися в результаті обмежувальних заходів ЄС, а також повинні зберігати окремо відповідні доходи.

У заяві зазначено, що в юрисдикціях партнерів по G7, ЄС та Австралії було заморожено 260 мільярдів євро активів Центрального банку рф у вигляді цінних паперів та коштів.