Рада ухвалила закон про захист політичних в’язнів у другому читанні

"За" проголосували 288 нардепів.

Верховна рада України ухвалила в другому читанні законопроєкт про захист політичних в’язнів (№6104). Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на засідання Ради.

Сьогодні ухвалено закон про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їх сімей (№ 6104).

Що передбачає закон

Метою закону є створення законодавчих механізмів соціального та правового захисту політичних в’язнів, членів сімей таких осіб.

Дія закону поширюється на:

  • громадян України, яких було позбавлено особистої свободи державою-агресором, її формуваннями у зв’язку із захистом державного суверенітету України; які належать до складу сил безпеки і сил оборони України.
  • громадян України, які є цивільними особами, що перебувають під захистом Конвенції про захист цивільного населення під час війни.

Передбачається створення Комісії з питань встановлення факту позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.

Законопроєкт передбачає виплату грошової допомоги особам, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, а саме:

  • щорічної державної грошової допомоги особам, яка надається такій особі або членові сім’ї такої особи у період її перебування в умовах позбавлення свободи;
  • одноразової державної грошової допомоги у разі загибелі (смерті) особи в період перебування в полоні;
  • одноразової державної грошової допомоги особам після звільнення з умов позбавлення свободи.

Крім того, проєктом Закону передбачено створення та функціонування Єдиного реєстру політичних в’язнів.