Рада спростила надання громадянства іноземцям, які захищали Україну

Проєкт №5630 у другому читанні підтримали 285 депутатів.

Верховна рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт про спрощене набуття українського громадянства іноземцями та особами без громадянства, які захищали територіальну цілісність та недоторканність України. Про це повідомляє kyiinfo з покликанням на трансляцію засідання парламенту.

Таким чином, відповідний документ спростить видачу паспортів:

  • громадянам РФ, які зазнали переслідувань через політичні переконання;
  • іноземцями та особам без громадянства, які проходили (або проходять) службу за контрактом у ЗСУ та особам які брали безпосередню участь в АТО/ООС.

Зокрема, законом вдосконалено правила набуття громадянства України за територіальним походженням, прийняття до громадянства та поновлення у громадянстві.

Законом передбачена можливість подання декларацій про відмову від іноземного громадянства разом із заявою про прийняття до громадянства України такими категоріями осіб:

  • які в установленому законодавством України порядку проходять/проходили військову службу за контрактом у ЗСУ;
  • які в установленому законодавством України порядку проходять військову службу за контрактом у ЗСУ та нагороджені державною нагородою України;
  • які мають визначні заслуги перед Україною чи прийняття яких до громадянства України становить державний інтерес для України;
  • які є громадянами держави, визнаної Верховною радою України державою-агресором або державою-окупантом і зазнали переслідувань через політичні переконання у країні своєї громадянської належності.

Фото з Інтернету

Читайте нас у telegram