Путін визнав, що розмовляв з ватажками «ДНР» та «ЛНР»

Телефоном поспілкувалися президент РФ та «лідери» невизнаних республік. Темою розмови стало звільнення полонених. Це перші «перемовини» між ними, які Москва публічно визнала.

Про що були переговори?

Під час телефонної розмови обговорювали можливість обміну полоненими між Україною, а також  Донецькою та Луганською квазі-республіками (ОРДЛР), повідомляє прес-служба Кремля.

Приводом для дзвінка стала пропозиція Віктора Медведчука, лідера громадського руху «Український вибір – право народу», одночасно кума Володимира Путіна. Політик запропонував до Нового року обміняти «всіх на всіх». Втім у повідомленні йдеться  лише про 74 полонених українців, хоча за даними Києва у полоні перебувають 155 українських громадян, і ще 403 вважаються зниклими безвісті. У відповідь Україна має звільнити 306 бойовиків.

Результат пошуку зображень за запитом "обміну полоненими україна днр"

Йдеться, що керівники невизнаних республік Олександр Захарченко та Ігор Плотницький, у розмові з президентом РФ, підтримали ініціативу. Але зазначили, що питання треба узгодити з представниками української сторони.

Про що свідчить ця розмова?

Російський депутат та координатор Інтеграційного комітету Росія-Донбас Андрій Козаченко упевнений – ця розмова змінить розташування сил між самопроголошеними республіками та Україною, і зовсім не на користь останньої.

Проте обмін полоненими з ОРДЛР не проводилися вже 14 місяців, і за словами речниці СБУ Олени Гітлянської, такий крок допоможе скоріше звільнити полонених українців: «Ми сподіваємося, що ці заяви свідчать про готовність розблокувати процес, і ми зможемо повернути наших людей додому».

Чого чекати?

Російське агентство «Інтерфакс» повідомило, що 29 листопада Тристороння контактна група узгодить умови обміну полоненими,  і що сторони відкриті для діалогу.

У відповідь Олена Гітлянська відзначила, що Україна готова якомога швидше розглянути питання. Проте, заступниця голови Верховної Ради Ірина Геращенко в свою чергу додала, що Київ не звільнить тих полонених, хто не підпадає під дію Мінських домовленостей. Наприклад, «беркутівців»,  підозрюваних у вбивствах на Майдані у 2014 році.

Результат пошуку зображень за запитом "заступниця голови Верховної Ради Ірина Геращенко"

Ірина Геращенко, уповноважена Президента України з мирного врегулювання конфлікту у Луганській та Донецькій областях

Раніше пані Геращенко заявляла що Київ готовий піти на компроміс та звільнити 309 осіб в обмін на 87 українців. Але зазначила, що сепаратисти включали до списку обміну полоненими осіб, «що не мають жодного стосунку до війни на Донбасі».