Путін офіційно дозволив продаж у Росії товарів із ОРДЛО

На виконання указу уряд РФ отримав місяць.

Росія визнала сертифікати ОРДЛО про походження товарів. Таким чином, Кремль допустив їх нарівні з російськими до держзакупівель. Про це повідомляє OBOZREVATEL із покликанням на указ Путіна.

Таким чином Путін своїм указом визнає ОРДЛО єдиною торговою зоною з рештою території Россії. А отже, прискорює інтеграцію цих територій до її складу.

У зв’язку із цим примітно, що термін дії документа самим указом визначається політичним врегулюванням ситуації на Донбасі на основі Мінських угод. При цьому метою його прийняття вказується “недопущення зниження рівня життя в умовах економічної блокади, що триває”.

“Уряду РФ у місячний термін забезпечити у порядку виключення на період до політичного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей України на підставі Мінських угод <…> допуск на рівних умовах із товарами російського походження товарів, що походять із зазначених районів, з метою здійснення закупівель товарів для забезпечення державних та муніципальних потреб та закупівель товарів окремими видами юридичних осіб”, – йдеться у документі.

Про що ще йдеться у документі

Крім цього, указ Путіна передбачає надання гуманітарної підтримки ОРДЛО. У документі зазначається, що до пакету гуманітарної допомоги увійдуть товари, спрямовані на зниження падіння рівня життя в умовах економічної блокади, що продовжується, і поширення COVID.

На виконання цієї частини документа Путін дав своєму уряду такий же термін, як і у разі визнання сертифікатів ОРДЛО про походження товарів. Тобто один місяць.

У Путіна заявили про готовність стати “посередником” у вирішенні міграційного кризу в Білорусі

Росія готова допомогти розв’язати кризу з мігрантами на кордоні Білорусі та Польщі. Але нібито готова виступити лише у ролі “посередника”.

Про це заявив журналістам прессекретар президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков. Він зазначив, що це вже “частково має місце бути”.

Раніше Путін заявив, що Росія не має жодного відношення до того, що відбувається на кордонах Білорусі з Польщею, де зібралися тисячі нелегальних мігрантів. Політик зазначив, що всі заяви західних лідерів про причетність РФ до масштабної кризи зводяться до спроби “звалити з хворої голови на здорову”.

Підписуйтесь на наш канал telegram