Путін і Трамп: результати коротких перемовин у В’єтнамі

Всупереч запевнянням прес-секретаря російського лідера Дмитра Пєскова, нібито повноформатна зустріч президента Росії з президентом США можлива, сторони не змогли узгодити графіки голів держав для зустрічі на саміті Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва.

Дональд Трамп та Володимир Путін змогли переговорити лише під час фотосесії.

“Що стосується окремої зустрічі, по-перше, це було пов’язано з графіком Трампа і моїм графіком і з певними формальностями протоколу, з якими нашим командам, на жаль, впоратися не вдалося. Ну… Будуть покарані за це. Водночас нічого страшного не сталося. Ми поговорили під час сьогоднішнього засідання, поспілкувалися. Загалом все, що хотіли, ми обговорили”, — сказав Путін.

Як повідомляє російське агентство ТАСС, класифікуючи коротку розмову як зустріч, вона відбулась під час традиційної церемонії фотографування у національних костюмах. Президент Володимир Путін привітав рукостисканням Президента Дональда Трампа, вони коротко поспілкувались, а потім пройшли на вечерю. Обидва Президенти сиділи недалеко один від одного, але по різні боки від голови В’єтнаму. Під час вечері Трамп та Путін спілкувалися зі своїми сусідами.

Те, що окрема зустріч не відбулася, за словами Путіна, свідчить про те, що відносини між Росією і США поки що не вийшли з кризи.

Деталями розмови з президентом РФ поділився і Дональд Трамп. Вже в літаку він зазначив, що порушив питання щодо російського втручання в американські вибори.

“Кожного разу, коли він (Путін – ред.) бачив мене, він казав: “Я не робив цього”, – сказав Трамп.

Водночас президент США сказав, що готовий перейти до розгляду інших питань.

“Слухайте… я не можу стояти там та сперечатися з ним. Я б скоріше бажав змусити його піти з Сирії, якщо бути чесним з вами. Я б хотів з ним співпрацювати в питанні України, ніж стояти та сперечатися”, – додав Трамп.

Натомість Володимир Путін на своїй підсумковій прес-конференції після саміту організації Азійсько-Тихоокеанської економічної співпраці заявив, що «нічого не чув» про пропозицію США щодо миротворчих сил ООН для окупованої частини українського Донбасу. Йдеться про статтю в американському виданні The Wall Street Journal від 9 листопада про те, що США готуються найближчими днями обговорити з російськими посадовцями пропозицію розмістити на сході України 20 тис. миротворців ООН.