[:ru]Пустые бюллетени, агитация и вооруженное нападение: как проходили выборы в объединенные территориальные общины[:ua]Пусті бюлетені, агітація та збройний напад: як проходили вибори у об’єднаних територіальних громадах[:]

В Україні 29 жовтня обирали депутатів та голів сільських, селищних та міських рад. Національна поліція та спостерігачі звітують про численні порушення.

[:ru]

Во всех областях Украины в 201 объединенной территориальной общине состоялись выборы представителей городской власти.Участие в выборах могли принять 1,3 миллиона граждан, но явка составила лишь 48,2%.

Выборы при свечах и пустые листы вместо бюллетеней

Полиция работала в усиленном режиме. К охране избирательных участков привлекли более 4 тысяч правоохранителей. Но представители политических сил и наблюдатели все равно зафиксировали многочисленные нарушения, В частности, в Волынской области из-за отсутствия электроэнергии, выборы проходили при свечах. Координатор гражданской сети ОПОРА Карина Шарпата заявляла, что свет на двух участках Копачевской общины исчез еще в обед, и к вечеру его так и не удалось возобновить. Отмечалось, что на некоторых участках Львовщины также отсутствовала электроэнергия.

Пресс-служба Волынского отделении партии «УКРОП» сообщала, в два участка в Любешове вместо 7-ми бюллетеней пришли пустые листы, где должна быть указана информация, относительно кандидатов на пост главы Любешской ОТО. А на избирательном участке Бурынской ОТО, на Сумщине, вообще не получили бюллетеней, поэтому его сразу после открытия пришлось закрыть.

Пов’язане зображення

Многие участки открылись с опозданием на 40 минут из-за других нарушений. Например, на Херсонщине в селе Белозерка наблюдатели заявляли, что на урнах отсутствовали пломбы.

«Комитет избирателей Украины» выявил факты незаконной агитации в Черниговской, Хмельницкой, Черкасской, Кировоградской, Волынской, Луганской областях, где на участках, 29 октября. находили агитационные материалы. Хотя по украинскому законодательству их должны были убрать за 24 часа до начала выборов.

Наблюдатели от «Блока Петра Порошенко» зафиксировали , как «избирателей» свозили на участки в Кремневском районе Луганской области. В Одесской области полиция начала расследование по факту подкупа избирателей продуктами питания и прямой агитации за действующего мэра.

В общем, полиция сообщила о 10 уголовных производствах, 4 из которых – по факту подкупа избирателей.

Результат пошуку зображень за запитом "вибори поліція"

О еще одном инциденте сообщили из села Майское на Днепропетровщине. Там около 20 человек напала на участок, разбила окна, повредила имущество и пыталась бежать, – сообщила Национальная полиция Днепропетровщины на странице в Facebook.

Во время нападения пострадали двое полицейских. У злоумышленников изъяли большое количество оружия. Теперь задержанным грозит до 12 лет заключения. Причины нападения не объясняются.

Результаты голосования по выборам глав и депутатов поселковых и сельских советов, а также глав городских советов должны быть опубликованы не позднее 3 ноября, а результаты выборов депутатов горсоветов будут известны 8 ноября.

[:ua]

В усіх областях України в 201 об’єднаній територіальній громаді відбулися вибори місцевої влади. Участь у виборах могли взяти 1,3 мільйони громадян, втім явка склала лише 48,2%.

Вибори при свічках та пусті аркуші замість бюлетенів

Поліція працювала у посиленому режимі. До охорони виборчих дільниць залучили понад 4 тисячі правоохоронців. Але представники політичних сил та спостерігачі все одно зафіксували численні порушення.

Зокрема у Волинській області через відсутність електрики, вибори відбувалися при свічках. Координатор громадянської мережі ОПОРА Карина Шарпата заявляла, що світло на двох дільницях Копачівської громади, зникло ще по обідні і до вечора так і не було відновлено. Зазначалось, що у деяких дільницях на Львівщині також була відсутня електроенергія.

Прес-служба Волинського осередку партії «УКРОП» повідомляла, до двох дільниць у Любешові замість 7-ми бюлетенів надійшли пусті аркуші, де мала бути вказана інформація, щодо кандидатів на посаду голови Любешської ОТГ. А на виборчій дільниці Буринської ОТГ, на Сумщині, взагалі не отримали бюлетенів. Через що, одразу після відкриття, її довелося закрити.

Пов’язане зображення

Багато дільниць відкрилося з запізненням на 40 хвилин внаслідок інших порушень. Наприклад, на Херсонщині, у селі Білозерка, спостерігачі заявляли, що на урнах були відсутні пломби.

«Комітет виборців України» виявив факти незаконної агітації у Чернігівській, Хмельницькій, Черкаській, Кіровоградській, Волинській, Луганській областях, де на дільницях, 29 жовтня, ще знаходили агітаційні матеріали. Хоча за українським законодавством їх мали прибрати за 24 години до почату виборів.

Спостерігачі від «Блоку Петра Порошенко» зафіксували, як «виборців» підвозили до дільниць у Кремнівському районі Луганської області. На Одещині поліція почала розслідування за фактом підкупу виборців продуктами харчування та прямої агітації за діючого мера.

Загалом поліція звітувала про 10 кримінальних проваджень, 4 з яких – за фактом підкупу виборців.

Результат пошуку зображень за запитом "вибори поліція"

Про ще один інцидент було повідомлено з села Майське на Дніпропетровщині. Там близько 20-ти осіб напала на дільницю, побила вікна, пошкодила майно та намагалася втекти, – повідомила Національна поліція Дніпропетровщини на сторінці у Facebook.

Під час нападу постраждало двоє поліцейських. У затриманих зловмисників вилучено велику кількість зброї. Тепер їм загрожує до 12 років ув’язнення. Причини нападу поки правоохоронними органами не розголошуються Результати голосування щодо виборів голів та депутатів селищних та сільських рад, а також голів міських рад мають бути опубліковані не пізніше 3 листопада, а результати виборів депутатів міськрад будуть відомі 8 листопада.

[:]