Психологічна підтримка: як допомогти дітям почуватися в безпеці 

Підписуйтесь на нас у telegram

В Україні десятий день триває війна з Росією. Окупанти завдають авіаударів по житлових кварталах, тому мирні громадяни з дітьми змушені переховуватись в укриттях та підвалах. Іноді їм доводиться перебувати там протягом цілої ночі, а то й навіть вдень. Однак батьки здатні зробити багато, аби допомогти дитині мати відчуття стабільності, надійності й безпеки, всупереч руйнівним факторам.

Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на поради психологині Інни Канюк.

Поради батькам під час надзвичайних ситуацій:

Зняти напругу зі свого тіла: самомасаж та гімнастика. Наприклад, поки дитина спить, зробіть гімнастику для обличчя, масаж губ, очей, вух. Якщо є можливість і бажання поплакати – обов’язково це зробіть. Ваша задача: максимально зняти напругу з тіла та обличчя.

Обійми та запах батьків
Постійні обійми, поцілунки та відчуття запаху дорослого. По-перше, підвищиться ваш рівень окситоцину, по-друге, дитина відчуватиме ваше тепло та турботу, що буде сигналом про те, що все добре. Якщо треба відлучитися, необхідно лишити свої речі, які будуть нагадувати малечі про вас та ваш запах.

Контакт з іншими дітьми по можливості.

Обов’язково співайте колискову та грайте дитячі забавки.

Розказуйте про трагічні події у вигляді казки. У випадку, якщо немовля стало свідком трагічних подій, спробуйте пояснити, що сталося у вигляді казки та казкових персонажів даний сюжет. Інформуйте немовля про все, що відбувається.

Збережіть максимально щоденні ритуали. Дотримання режиму, приймання їжі та сну – запорука відновлення нервової системи. А також допомога дорослому мати чіткі плани на день, що само організує та допомагає зберігати рівновагу.

Співайте дитині під час сирен та вибухів. У випадку сирен та інших гучних звуків притискайте дитину до себе міцно, колихайте її та співайте улюблені колискові.

Куди звернутись за психологічною підтримкою:

Національна психологічна асоціація з початком військових дій силами небайдужих людей зібрала психологічний консультативний центр для громадян, що переживають паніку, тривогу та постійний стрес. Потрібно заповнити анкету, щоб отримати допомогу центру.

Бот першої психологічної допомоги із порадами підтримки для себе та щоб підтримати інших.