Прикордонники в прямому ефірі розповіли про порядок перетину кордону

Як перетнути кордон України під час карантинних обмежень, які вступили в силу з 5 серпня 2021 року? На запитання користувачів Facebook відповідає Юрій Лисюк – заступник директора департаменту – начальник управління організації прикордонного контролю Департаменту охорони державного кордону Адміністрації Держприкордонслужби України.

На в’їзд – самоізоляція для громадян України та іноземців.

Для іноземців: якщо іноземець їде до нас і в нього є документ про повну вакцинацію вакцинами визнаними ВООЗ – йому нічого не потрібно.

Якщо такого документу немає – потрібно встановити додаток “Вдома” та здати тест. Якщо за 72 години іноземець не здасть тест – мусить йти на самоізоляцію. Якщо тест негативний – людина може йти з карантину.

Якщо протягом 14 днів громадянин РФ або Індії: є документ про повну вакцинацію, проблем не буде жодних. Якщо ж такого документу немає то має бути експрес тест або ПЛР.

Ізоляція для цих людей – 14 днів. Різниці немає яке громадянство має людина.

Громадяни України:

1.Якщо є довідка про повну вакцинацію – контроль без додаткових заходів. Бонус – можлива одна вакцинація з 2-ох, без встановлення додатку.

2. Їдучи з-закордону українці можуть не мати тести, але додаток має бути. Він активується за 72 години. За цей час наш громадянин може здати тест.

3. Якщо громадяни прибули з РФ або з Індії. Необхідне встановлення додатку, карантин 14 діб відразу після перетину кордону.

Ці обмеження стосуються тих громадян, які виїхали з України до 4-го числа.

Щодо громадян Ізраїлю, які скоро масово приїздити до України: особливостей немає. Однак, їх потрібно розділити: вакциновані та ПЛР тест з додатком. Також має бути страховий поліс. Якщо ж їхатимуть з Росії чи Індії: порядок буде, як для всіх іноземців – 14 днів ізоляції.