Прихильники затриманого генерала Каландзе вважають це операцією Росії

19 грудня в аеропорту Берліна було затримано колишнього начальника Об'єднаного Штабу Збройних Сил Грузії, бригадного генерала, а також колишнього радника командувача Національної гвардії України Георгія Каландадзе.

Про це повідомляє Кий-інфо з посиланням на МЗС України. Затриманий генерал має українське громадянство, яке отримав наказом президента Зеленського 20 грудня 2019 року.

Каландадзе покинув Грузію після зміни влади в 2012 році. В основному він жив в Україні, працював інструктором і керував навчанням окремих військових підрозділів.

В Грузії йому загрожує від 14 до 17 років ув’язнення. У 2014 році, коли Каландадзе вже переїхав до України, йому заочно висунули звинувачення у тортурах та незаконному позбавленні волі громадянина Грузії Елберта Коберідзе.

З 2007 до 2009 року включно в Грузії Каландадзе був командиром 4-ї піхотної бригади, що успішно билася з російськими військами під час війни 2008 року. У 2010 році став командувачем сухопутних військ. 8 жовтня президент Грузії Міхеїл Саакашвілі призначив Каландадзе начальником Об’єднаного Штабу Збройних Сил Грузії.

Після зміни влади у країні Каландадзе було заарештовано. Його звинувачували у перевищенні службових повноважень і незаконному позбавленні волі. У листопаді 2012 року суд усунув його з посади. Партія Саакашвілі Єдиний національний рух заявила, що переслідування Каландадзе було політично вмотивованим.

У 2014 році Каландадзе та ще низка колишніх грузинських військових прилетіли до України, щоб допомогти українським бійцям у війні проти російських окупантів. За словами самого Каландадзе в інтерв’ю, він займався бойовою підготовкою українських військових у зоні АТО. Щонайменше з липня 2017 року Каландадзе був радником командувача Нацгвардії. Брав участь у розробленні та реалізації реформи структури управління Нацгвардії.

Видання The Times, пише, що прихильники грузинської опозиції та міжнародні оглядачі вважають його арешт операцією російських спецслужб.

За цією інформацією, у 2015 році проти Кандаладзе у Грузії висунули нові звинувачення. Він нібито застосовував тортури проти особи, підозрюваної у тероризмі. Разом з тим потерпілий, за даними газети, нібито зник.

Експертка Центру європейських цінностей і безпекової політики Наталі Вогелоф, яку цитує The Times, вважає арешт генерала російською «юридичною спецоперацією», мета якої послабити Україну напередодні можливого конфлікту.

За словами експертки, Каландадзе заговорив про проникнення Росії до грузинських спецслужб.

«Його розшукували і в Грузії, і в Росії. Якось так раптово Грузія видала запит до поліції Німеччини на його затримання. Такі запити є спробою політичних розправ і їх зазвичай ігнорують», – сказала Вогелоф.

Колишній грузинський парламентар Георгій Канделакі також говорить про політичні переслідування. «Після приходу до влади партії Грузинська Мрія спецслужби країни розпочали рух назустріч Росії. Дуже часто Грузія тепер виглядає як країна-сателіт Росії», – вважає Канделакі.

Підписуйтесь на нас у Telegram.