ПРИЧИНУ СМЕРТІ ХВОРИХ У ЖОВКВІ ВСТАНОВИЛА КОМІСІЯ

Хворі на ковід, які померли через знеструмлення лікарні: вина лягла на керівництво медзакладу

Такого висновку дійшла спеціальна комісія Львівської ОДА при з’ясуванні обставин загибелі двох хворих на короновірус у Жовківській районній лікарні.

27 листопада у Жовківській районній лікарні через знеструмлення померло двоє хворих на короновірус, які були підключені до ШВЛ.

У ході слідства правоохоронні органи порушили дві кримінальні справи. Працює спеціальна комісія, яка має з’ясувати, можливість медичного персоналу запобігти трагедії.

В цей день районну лікарню Жовкви двіичі було попереджено про знеструмлення. Працівники районного електроенерго офіційно повідомили про необхідність проведення аварійних робіт на підстанції о 13 годині. Однак, тоді в лікарні проводилася планова операція і світло швидко поновили – повідомляє Львівський портал.

Наступне знеструмлення відбулося о 17:50. За інформацією лікарні світло було відсутнє до 18:35, але поліція зазначає час відновлення енергопостачання о 19:10.

В цей час в реанімаційному відділенні перебувало троє хворих на коронавірус підключених до ШВЛ. Перша смерть сталася о 18:40 а друга о 19:10. Причина смерті – дихальна недостатність. Третій пацієнт вижив.

Під час знеструмлення реанімації лікарні електричний генератор простояв у гаражі. А хворих намагалися врятувати вручну.

Лікарі переконані, що пацієнти померли не через знеструмлення, бо в цей час працювали акумулятори апаратів ШВЛ і подача кисню не припинялася. Згодом лікарі вручну замінили апарати ШВЛ за допомогою спеціальних мішків з киснем.

Головний лікар медичного закладу Ігор Шевців в той же день зліг на лікарняний. Заступник голови Львіської ОДА Іван Собко обурюється, що лікарняний Шевців оформив 27 листопада о 10 годині ранку.

Жовківська лікарня має два електрогенератори. Один підключений для забезпечення пологового відділення. Другий же залишається незадіяним і зберігається у господарських приміщеннях.

У випадку знеструмлення лікарня мала б попередити місцеву владу, однак, цього не було зроблено.

Голова Львівської ОДА Козицький переконаний, що у смерті людей винен головний лікар та голова району і готує їх звільнення.

При департаменті охорони здоров’я Львівської ОДА створено спеціальну комісію, яка першого грудня дійшла висновку, що у смерті пацієнтів винне керівництво мед закладу.