При храмах УНЦ МП продають книжки з молитвами “за Росію” і російських солдат

У книгах людям пропонують помолитися "за Росію", "російський народ" і "воїнів", а також натякають, що українці - вороги і іновірці.

Найбільш популярний молитовник у церкві Московського патріархату називається “Великий православний молитвослов на всяку потребу містить російську військову пропаганду. На цей факт звертає увагу священник ПЦУ з Буковини Роман Грищук.

“Переглянувши зміст, я не повірив своїм очам. Щоб переконатися, що це не підробка, я вирішив особисто зайти у Миколаївський храм Московського патріархату в Чернівцях. Чернівецько-Буковинська єпархія. Консисторія. Внутрішній склад-магазин церковної книги. Так, це не брехня. Вони дійсно по сьогодні пропонують своїм вірянам молитовник саме у такій редакції”, – зазначає він.

Книга російською мовою. Її видано 2018 року в Почаєві.

У розділі “Молитви за Вітчизну” йдеться про “державу Російську”, “Росію”, “рускій народ”.

Священник засняв місце продажу разом із пропонованими книгами і каже, що передасть цей запис до Служби безпеки України.

“Пропонується молитися виключно російським святим і зразу вказується хто вороги, іноплемінники та іновірці… Якщо за російських солдат пропонують молитися як за своїх, то вороги російських солдат, тобто ті, з ким вони воюють, тобто українські воїни – це і є ті “врагі, іновєрци та іноплєменнікі”, яких треба знищувати! Звідси і така неприязнь у багатьох рядових парафіян Московського патріархату до Українськох армії і практична відсутність серед них волонтерів та організованої допомоги нашим захисникам”, – наголошує Роман Грищук.

Підписуйтесь на наш канал telegram