Протести в Казахстані: загинуло щонайменше 225 людей

У Казахстані під час січневих подій загинули щонайменше 225 людей, зокрема мирні жителі, повідомила Генеральна прокуратура країни.

Про це повідомляє Кий-інфо з посиланням на Радіо Азаттик.

«На сьогодні встановлено 4578 потерпілих, з них 4353 поранено, у тому числі 3393 співробітники силових відомств. У період НП у морги країни доставлено 225 загиблих. Частина з них – це озброєні бандити, які брали участь у терактах, нападали на будинки та співробітників сил правопорядку. Серед загиблих 19 поліцейських та військових. На жаль, жертвами актів тероризму стали і мирні громадяни», – сказав представник Генеральної прокуратури Казахстану Серік Шалабаєв під час брифінгу у суботу.

“Наведені дані мають попередній характер, вони уточнюються і можуть змінитися“, – додав Шалабаєв.

Представник Генпрокуратури сказав також, що поліція та військові почали застосовувати вогнепальну зброю 6 січня і лише проти «терористів».

Попередню інформацію про кількість жертв влада оголосила через півтора тижні з моменту введення надзвичайного стану в країні. На брифінгу в суботу журналістам не надали можливості ставити запитання.

Міжнародні правозахисні організації неодноразово висловлювали занепокоєння відсутністю прозорості у наданні інформації про долю затриманих та події, що мали місце в країні в перший тиждень січня. Вони закликали владу Казахстану розкрити всі наявні дані, зокрема назвати кількість загиблих серед цивільного населення, а також відпустити людей, які незаконно утримуються, і поважати права затриманих.