[:ru]Прокурор “жжот” не по-военному[:ua]Прокурор “жжот” не по-воєнному[:]

Заява військового прокурора Анатолія Матіоса про майже російських шпигунів, але ще народних депутатів Єгора Соболєва і Семена Семенченка, надзвичайно збадьорила.

[:ua]Ну ось, прочитаймо разом:

«… до сьогоднішнього дня немає в переліку військових спеціальностей такого поняття, як військовий журналіст. Так ось, за два чи за три роки до війни в особовій справі громадянина Зиміна, він же Соболєв, були внесені зміни шляхом підробки особової справи, де було написано військовий журналіст. Може, щось знав Єгор Зимін-Соболєв? Напевно знав. Може знав випускник ВДІКу курсів спецшколи Російської Федерації Гришин-Семенченко? Напевно, щось знав. Я радію за їх вишукане знання української мови, не кожен носій української мови так нею володіє. Вони українці, ну громадяни України точно, але громадяни України крім прав, мають ще й обов’язки, обов’язки не шельмувати державу і стояти не у витоках розвалу всього, а робити щось практичне», – заявив заступник Генерального прокурора Анатолій Матіос.

Щось подібне про нардепутатів Єгора Соболєва і Семена Семенченка наговорив і міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. «Я не знаю, чого домагається колишній громадянин Російської Федерації Зимін, він же Єгор Соболєв, або пан Семенченко – людина, яка близько шести років переховувалася в Російській Федерації від кримінального переслідування. У кожного немає ідеального життя, немає ідеальних біографій. Але у мене викликає подив…»

Не будемо згадувати, що й Арсен Аваков переховувався аж в Італії від кримінального переслідування. Нагадаю для розуміння суті розмови, що нардеп Семен Семенченко першим організував дієвий збройний опір бойовикам, очоливши добровольчий батальйон «Донбас». Нагадаю, що Єгор Соболєв після смерті батька, ще в дитинстві, узяв прізвище свого вітчима, а сьогодні очолює парламентський комітет з питань запобігання і протидії корупції. Високо засіли заслані козачки! Вони були ініціаторами блокади торгівлі з окупованими територіями Донбасу, яку офіційно і вигідно вела українська влада. Це така торгівля, коли, наприклад, ми продаємо в ОРДЛО електроенергію, але за неї бідні громадяни-терористи не розраховуються. Зате нам влада підіймає тарифи, щоб кожен платив і «за того парня». Це коли для нас ціна вугілля, ніби за доставкою з Роттердаму, а насправді його добувають раби бойовиків у копанках чи захоплених шахтах Донбасу. Нітрохи не розвідник ФСБ Рінат Ахметов, завідувач донецького вугільного складу, за даними журналу «Форбс», минулого року подвоїв свої статки до 4,6 млрд. дол. І ми щиро радіємо успіхам справжнього українського бізнесмена-патріота!

Але, я гадаю, що військовий прокурор трішечки погарячкував. Це ж як чудесно, що російські майже шпигуни Соболєв і Семенченко організували торгівельну блокаду «ДНР/ЛНР», де керують однозначні агенти ФСБ Плотницький і Захарченко. Отут би нам всіляко підтримати блокаду одних агентів проти інших. Та хай хоч передушать в обіймах одне одного! На жаль, не вистачило витримки. Не зрозуміли ні генеральний прокурор Юрій Луценко, ні міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, ні найголовніший «есбеушник» Василь Грицак усю красу шпигунської гри. Кинулися ліквідовувати редути блокадників. Ех, шкода, не закінчували вони театральних ВДІКів, не навчилися розвідницьким ролям!

Заслані козачки у відчаї почали «палити» своїх. , що той, хто розганяв блокадників, полковник поліції Юрій Голубан, який ще й прийшов у Верховну Раду, щоб із її високої трибуни затаврувати добровольців АТО, був колишнім учасником терористичної банди «Восток». Ну так і чудово, беріть пана Голубана під білі ручки, перевіряйти його біографію, допитуйте хоч на детекторі брехні, хоч на розпеченій пательні… Але ні, міністр Аваков без перевірки заявив, що відео з Голубаном змонтоване бойовиками, які хочуть очорнити його колегу-побратима. Не встиг міністр таке сказати, як в мережі з’явилося нове відео із серії «Голубан і терористи». Он як оперативно працюють ворожі дезінформатори і наклепники! Але тут наші показали залізну витримку. Нікого не перевіряють, щоб не розлякати інших шпигунів-терористів, тихенько сидять в засідці на своїх кріслах. Вичікують! Може, Соболєв і Семенченко, вони ж Зимін і Гришин ще когось із російських агентів викажуть…

І дуже добре, що військовий прокурор читає облікові справи запасників і вже дійшов до рядових. Це значить, що він уже розібрався з усіма генералами-зрадниками, такими, як колишні міністри оборони Дмитро Саламатін чи Павло Лебедєв. Значить, усі «розхватизатори» армійської техніки за гратами. Виходить, що військова прокуратура уже знайшла замовників убивства волонтера і борця із контрабандою Андрія Галущенка, відомого нам за позивним «Ендрю». Як прекрасно, нарешті прокурор Матіос зрозумів, що облікова справа рядового запасу Єгора Соболєва підроблена. Значить, він встановив не лише співучасників даного злочину, а вивів на чисту воду усіх причетних до розвалу державної системи військового обліку і підготовки українських резервістів.

Вражений успіхами прокурора у боротьбі із сепаратистами-контрабандистами, із шпигунами і корупціонерами в армії і побуті, мимоволі пригадав і своє «темне» минуле. Пригадав і здригнувся. У далекому 1989 році, ще в напіврозваленому «сересері», мені довелося пройти таборові збори з перепідготовки офіцерів-запасників. Каюсь, попався на шпигунський гачок начальника зборів. Той радянський підполковник уже тоді був агентом майбутньої російської ФСБ і підривав оборонну міць української армії до її появи. Бо перекваліфікував мене із командира мотострілецького взводу у військового журналіста – «кореспондента спеціального», як записано у моєму офіцерському білеті. Он як хитро було задумано! Пригадую, той гад підполковник ранком, після закриття зборів, не міг писати і наказав нам зробити записи власноручно. А в нього не руки тремтіли після п’янки, то він хитро замітав шпигунські сліди! Може Анатолій Матіос візьметься за розкриття давньої, але вельми підлої диверсії? На нього одного сподівання. Нехай зробить чергову заяву. Або, як люблять писати в інтернет-коментарях, нехай і далі «жжот». Так смалить військовий прокурор, що аж шкварчить!

[:]