Прокурор ініціював накладення грошового стягнення з голови та судді ОАСК

На голову ОАСК накладено грошове стягнення в максимальному розмірі, встановленому КПК України – 2 прожиткові мінімуми для працездатних осіб (4540 гривень).

Сьогодні, 29 вересня 2021 року, у Вищому антикорупційному суді проведено три судові засідання з розгляду клопотань сторони обвинувачення про застосування запобіжних заходів до окремих суддів Окружного адміністративного суду міста Києва. Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Також мали розглянути відсторонення від адміністративних посад голови та заступника голови цього суду у справі щодо вчинення дій, спрямованих на захоплення державної влади, перешкоджанні діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, створення, керівництва і участі у злочинній організації і зловживанні впливом головою і суддями ОАСК у змові з низкою інших осіб.

Проте розгляд вказаних клопотань не відбувся у зв’язку з неявкою підозрюваних та їх захисників до суду, а на одне з судових засідань з’явився лише підозрюваний.

Водночас у звʼязку з невиконанням процесуальних обов’язків головою ОАСК стороною обвинувачення ініційовано перед слідчим суддею питання про накладення грошового стягнення. За результатами розгляду відповідного клопотання на голову ОАСК накладено грошове стягнення в максимальному розмірі, встановленому КПК України – 2 прожиткові мінімуми для працездатних осіб (4540 гривень). Також стороною обвинувачення ініційовано питання про накладення грошового стягнення в такому ж розмірі щодо ще одного підозрюваного – судді ОАКС.

Нагадаємо, більшість підозрюваних у вказаній справі ухиляються від явки до суду та органу досудового розслідування, від отримання повісток та повідомлень, зволікають із ознайомленнями з матеріалами досудового розслідування, у зв’язку з чим детективом подано до ВАКС клопотання про встановлення строку для ознайомлення.

Зважаючи на неявку учасників, участь яких є обовʼ’язковою, ВАКС переніс розгляд клопотань щодо застосування запобіжних заходів та відсторонення від адміністративних посад на 09:00 годину 6 жовтня 2021 року і декілька засідань, починаючи з 10:00 години 12 жовтня 2021 року.

Підписуйтесь на наш канал telegram