Прокуратура повернула викрадені квартири МЗС та ДФС

У 2018 році на підставі підроблених свідоцтв про право власності на 2 квартири загальною площею 228 кв. м, до Державного реєстру речових прав було внесено відомості, згідно з якими квартири на праві власності зареєстровані за підставними особами.

Дніпровська окружна прокуратура міста Києва повернула у державну власність 2 квартири вартістю майже 7 млн гривень. Встановлено, що у 2018 році на підставі підроблених свідоцтв про право власності на 2 квартири загальною площею 228 кв. м, до Державного реєстру речових прав було внесено відомості, згідно з якими квартири на праві власності зареєстровані за підставними особами та згодом були передані в іпотеку.

Однак раніше вказані квартири були придбані Міністерством фінансів України, та передані Міністерству закордонних справ України та Державній фіскальній службі України для службових потреб, повідомили у пресслужбі Київської міської прокуратури.

У зв’язку з тим, що свідоцтва про право власності на квартири не видавались, прокуратурою в інтересах Міністерства закордонних справ та Державної фіскальної служби України заявлені позовні заяви про скасування записів про державну реєстрацію права власності, а також визнання договорів іпотеки недійсними.

Рішеннями Дніпровського районного суду міста Києва позовні вимоги прокуратури задоволено, записи про державну реєстрацію скасовано, а договори іпотеки визнані недійсними. Наразі вказані судові рішення виконані, житлові приміщення повернуто у державну власність.

Підписуйтесь на наш канал в тг https://t.me/kyiinform