Прокуратура оприлюднила імена замовників та виконавців вбивства Вороненкова

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що замовником вбивства колишнього депутата Держдуми РФ Дениса Вороненкова був кримінальний авторитет Володимир Тюрін.

“Ми переконані, що вбивство Дениса Вороненкова пов’язане з його свідченнями щодо присутності російських військ на території України, а також у справі щодо державної зради Віктора Януковича, підтвердженого ним як свідком події у Думі Російської Федерації. Щоб не допустити цих свідчень Вороненкова в українських і міжнародних судах представники російських спецслужб підготували план його фізичного знищення як свідка. Фактичним замовником вбивства, за інформацією Головного управління розвідки Міністерства оборони України, підтвердженого слідством столичної прокуратури, став підконтрольний ФСБ кримінальний авторитет Тюрін Володимир Анатолієвич”, – повідомив Луценко.

Як вважають слідчі, Тюрін мав особистий мотив вбивства, адже 8 років тому він був цивільним чоловіком дружини Вороненкова – оперної діви Марії Максакової.

“Тюрін погодився на фінансування та організацію злочину в обмін на преференції з боку російських спецслужб щодо контролю кримінальних угрупувань на території Росії та деяких країн СНД”, – підкреслив генпрокурор.

Наразі слідство встановило всіх учасників злочинної групи, в тому числі замовників, організаторів та виконавців, причетних до цього вбивства.

“Зараз ми передаємо до суду матеріали провадження за фактом убивства Дениса Вороненкова та замаху на умисне вбивство його охоронця. Слідство встановило, що убивство скоїв 23 березня 2017 року громадянин України Павло Паршов за попередньою змовою з громадянами України Василенком, Лосем, Левенцем та Тарасенком”, – додав глава ГПУ, нагадавши, що Паршова було застрелено під час скоєння злочину, Лося та Тарасенка затримано, а Василенко та Левенець перебувають у розшуку поза межами України.

Відповідно Україна звернеться до Росії з запитом про видачу замовника вбивства Володимира Тюріна.

На прес-конференції взяв слово і опозиційний російський політик Ілля Пономарьов, на зустріч із яким, у день вбивства, йшов Вороненков. За словами Пономарьова, слідство було політично незаангажованим. Він сам та Марія Максакова довіряють його результатам

Разом з тим він зазначив, що «у пана Тюріна не було прямого мотиву замовляти це вбивство. І з самого початку, коли ця версія розглядалася, Маша (Марія Максакова. – Ред.) вважала її абсолютно неймовірною, бо вона з ним регулярно спілкується, він батько двох її дітей, ці діти живуть із ним. І для неї, звичайно, ці висновки (ГПУ. – Ред.), які були зроблені, – це шок і особиста трагедія”, – сказав він».