ПРОДАЖ РОСІЙСЬКИХ КНИГ НЕ ЗБІЛЬШИМО, – КЕРІВНИЦТВО ДРУКАРНІ “Є”

Мережа «Книгарня Є» відреагувала на скандал, що виник після публічної заяви компанії. Там запевнили, що нині мережа не планує збільшувати продажі російськомовних книжок.

Про це заявив директор з розвитку «Книгарні Є» Андрій Домаранський у коментарі «Українській правді».

За його словами, співвідношення україномовних книжок і книжок іноземною мовою, зокрема російською, залишиться на рівні, який є й зараз — 90% на 10%.

«Ми хотіли привернути увагу якомога більш широкої аудиторії людей до тієї ситуації, у якій зараз перебуває український книжковий ринок. Ситуація непроста і така, що потребує більш ніж просто емоційної оцінки», — сказав він.

Домаранський наголосив, що, як би для когось не звучало парадоксально, але в Україні зараз вигідніше продавати російськомовні книжки, а не україномовні. Причина дуже проста — більший ринок збуту, бо книжки російською можна продати не тільки в Україні.

У зв’язку з цим, вважають у «Книгарні Є», держава повинна «вживати дієві кроки», зокрема для розширення ринку збуту.

«Якщо її (допомоги держави — ред.) не буде — в якийсь момент ми можемо і змінити свою стратегію», — підсумував Домаранський.

Раніше «Книгарня Є» випустила заяву, в якій також йшлося про нерентабельність україномовних книг, і з якої можна було зробити висновок, що мережа планує продавати більше книжок російською.