Про що говорили президенти України та Туреччини?

Ердоган відвідав Київ з офіційним візитом. Президент Туреччини підтвердив ставлення Анкари до анексованого Криму, кримських татар та санкцій проти Росії.

Переговори між Президентами тривали майже три години замість запланованих 45 хвилин. На зустрічі були обговорені найболючіші для України проблеми, зокрема питання Криму та російська окупація Донбасу, – повідомляє DW.

Анкара в особі Президента країни Ердогана, вкотре наголосила на повазі до територіальної цілісності України. Проте експерти зазначають, що Туреччина, як і раніше, скоріше за все не буде займати активну позицію з цього питання. Хоча Анкара офіційно підтримала український суверенітет, вона не обірвала контакти з окупованим півостровом та не приєдналась до міжнародних санкції проти Росії після його анексії.

Питання кримських татар Ердоган назвав «делікатним» та пообіцяв «вжити заходів щодо наших братів, кримських татар, які перебувають в ув’язненні». По різним оцінкам на території Туреччини наразі мешкає до 7 мільйонів кримських татар. Проте досі свій потенціа, як «адвоката» цього народу, Анкара використовувала мало, – заявляє DW.

ЗМІ також зауважили, що турецький Президент уникає різких заяв на адресу Кремля, а про запровадження санкцій проти Москви говорити не захотів.