[:ru]О чем говорили президенты Украины и Турции?[:ua]Про що говорили президенти України та Туреччини? [:]

Ердоган відвідав Київ з офіційним візитом. Президент Туреччини підтвердив ставлення Анкари до анексованого Криму, кримських татар та санкцій проти Росії.

[:ru]

Переговоры между Президентами продолжались почти 3 часа вместо запланированных 45 минут. На встрече обсуждались самые болезненные для Украины вопросы, в частности Крым и российская оккупация Донбасса, – сообщает DW.

Анкара вновь озвучила свою позицию по Крыму и выразила уважение к территориальной целостности Украины. Однако эксперты отмечают, что Турция, как и раньше, скорее всего, не будет занимать активную позицию по этому вопросу. Хотя Анкара официально поддержала украинский суверенитет, она не оборвала контакты с оккупированным полуостровом и не присоединилась к международным санкциям против России после аннексии.

Вопрос крымских татар Эрдоган назвал «деликатным» и пообещал «принять меры относительно наших братьев, крымских татар, которые находятся в заключении». По разным оценкам на территории Турции сейчас живут 7 миллионов крымских татар, однако до сих пор свой потенциал «адвоката» этого народа Анкара использовала мало, – заявляет DW.

СМИ также отметили, что турецкий Президент избегает резких заявлений в адрес Кремля, а о введении санкций против Москвы говорить не захотел.

[:ua]

Переговори між Президентами тривали майже три години замість запланованих 45 хвилин. На зустрічі були обговорені найболючіші для України проблеми, зокрема питання Криму та російська окупація Донбасу, – повідомляє DW.

Анкара в особі Президента країни Ердогана, вкотре наголосила на повазі до територіальної цілісності України. Проте експерти зазначають, що Туреччина, як і раніше, скоріше за все не буде займати активну позицію з цього питання. Хоча Анкара офіційно підтримала український суверенітет, вона не обірвала контакти з окупованим півостровом та не приєдналась до міжнародних санкції проти Росії після його анексії.

Питання кримських татар Ердоган назвав «делікатним» та пообіцяв «вжити заходів щодо наших братів, кримських татар, які перебувають в ув’язненні». По різним оцінкам на території Туреччини наразі мешкає до 7 мільйонів кримських татар. Проте досі свій потенціа, як «адвоката» цього народу, Анкара використовувала мало, – заявляє DW.

ЗМІ також зауважили, що турецький Президент уникає різких заяв на адресу Кремля, а про запровадження санкцій проти Москви говорити не захотів.

[:]