Президенти України та Білорусі зустрілися в Чорнобилі

Президенти Петро Порошенко і Олександр Лукашенко відвідали об'єкти на Чорнобильській АЕС.

Глави України та Білорусі під час заходів у зв’язку з роковинами аварії, вшанували пам’ять загиблих у Чорнобильській катастрофі.

«Що таке Чорнобиль для України? Це майже 10 відсотків території, що зазнала прямого радіаційного ураження», – зазначив у промові Президент України Петро Порошенко.

“Ми високо цінуємо нашу дружбу і співробітництво [ред. Україна-Білорусія]. А лінія Київ-Мінськ – це вісь добра, дружби і миру”, – зауважив Порошенко.

Після заходів були заплановані переговори двох глав держав.На сайті Президента Білорусі зазначено, що розмова стосуватиметься торгово-економічної сфери, питань політичної взаємодії та “подальших зусиль” щодо мирного врегулювання конфлікту на Донбасі.

Нагадаємо, сьогодні, 26 квітня, відзначають 31-шу річницю аварії на Чорнобильській АЕС – найбільшої техногенно-екологічної катастрофи сучасності.

Після вибуху та пожежі на ядерному реакторі утворилася радіоактивна хмара, що накрила не лише територію України, Білорусі та Росії, а й території багатьох європейських країн – Швеції, Австрії, Норвегії, Німеччини, Фінляндії, Греції, Румунії, Словенії, Литви, Латвії. За Міжнародною шкалою ядерних подій (INES) цю аварію класифікували за найвищим, сьомим, рівнем небезпеки.