ПРЕЗИДЕНТ ЛАТВІЇ ПРИГАДАВ ЯК ВОНИ РОЗВАЛЮВАЛИ СССР

4 травня 2020 року - 30 років з дня проголошення Декларації незалежності Латвійської Республіки

Сьогодні 30 років з дня проголошення Декларації незалежності Латвійської Республіки, президент Латвії Егіл Левітс в своєму виступі після покладання квітів до пам’ятника Свободи сказав, що в долі народів є історичні моменти.

“Те, що ми робимо, робимо, на довгий термін зумовлює, як буде жити народ, як зможуть існувати і розвиватися наші мова і культура. Таким був момент 102 роки тому, коли в розореній війною Латвії і окупованій німцями Ризі 38 членів Народної ради проголосили Латвійська держава “, – Егіл Левітс, передає DELFI

В той момент не було можливості проводити референдуми і опитування населення, і члени Народної ради керувалися впевненістю в тому, що латиші мають невід’ємне право на державу і вирішення своєї долі власними силами.

“І такий же екзистенціальний момент був і рівно 30 років тому, коли 138 депутатів Верховної ради проголосували за відновлення незалежності Латвії. Вони вирішили, що латиші тільки в своїй державі зможуть забезпечити існування свого народу, мови та культури”, – заявив Левітс.

Він висловив подяку учасникам Народного фронту, всім національним організаціям і рухам, а також всім людям, які зробили можливим 4 травня і відновлення незалежності Латвії.

“30 років тому ми, латиші, народ Латвії, змінили історію Європи і карту світу. Вихід балтійців з радянської імперії потряс її в самих основах і привів зрештою до її розпаду. Балтійський шлях був провісником падіння Берлінського муру і – пізніше – оновленої Європи. Ми можемо пишатися цим “, – додав президент.

Російські видання сьогодні у звичному стилі поливають брудом рішення про самостійність та обурюються проголошеному вектору латишів під назвою “латишська Латвія”.

Дійсно, як це так щоб держава належала своїм громадянам, а не окупантам… Наведемо кілька речень із інформаційних видань РФ

“Одновременно с выходом Латвии из СССР началось построение в республике жесткой этнократической системы. Русским жителям страны, которым отцы-основатели Народного фронта сначала обещали национальное равноправие, запретили использовать родной язык, кроме как в частной сфере, провозгласили курс на ликвидацию русскоязычного образования, а свыше 720 тысяч человек лишили гражданства. Русских последовательно вытеснили из сферы госуправления и, невзирая на то, что они составляли 35% населения, провозгласили курс на создание «латышской Латвии».”