[:ru]Президент Каталонии бежал в Бельгию[:ua]Президент Каталонії втік до Бельгії[:]

Карлес Пучдемон голова Женералітата Каталонії виїхав до Брюсселя разом з п’ятьма іншими представниками каталонської влади. Там йому запропонували притулок.

[:ru]

О бегстве Пучдемона сообщают несколько местных СМИ, El Periodico и La Vanguardia.  Это произошло сразу после того как испанская генеральная прокуратура выдвинула каталонскому лидеру и его соратникам официальное обвинение.

Ранее министр по делам миграции Бельгии Тео Франкен предложил главе Каталонии политическое убежище. Бельгийский политик сомневается, что Пучдемона смогут справедливо судить в Испании.

Напомним, 30 октября Генеральный прокурор Испании подал иск в суд против отстраненных представителей власти Каталонии. Он обвинил политиков, в частности Карлеса Пучдемона в хищении государственных средств и мятеже. Каталонскому лидеру грозит до 30 лет тюремного заключения.

[:ua]

Про втечу Пучдемона повідомляють декілька місцевих ЗМІ, El Periodico та La Vanguardia.  Це відбулося одразу після того як іспанська генеральна прокуратура висунула каталонському лідеру та його соратникам офіційне звинувачення.

Раніше міністр у справах міграції Бельгії Тео Франкен запропонував голові Каталонії політичний притулок. Бельгійський політик сумнівається, що Пучдемона в Іспанії справедливо судитимуть.

Нагадаємо, 30 жовтня Генеральний прокурор Іспанії подав позов до суду проти відсторонених представників влади Каталонії. Він звинуватив політиків, зокрема Карлеса Пучдемона у розкраданні державних коштів та заколоті. Каталонському лідеру загрожує до 30 років тюремного ув’язнення.

[:]