Президент Чехії озвучив терміни передачі 800 тисяч снарядів для України

Президент Чехії Петр Павел заявив, що закуплені в третіх країнах світу 800 тис. артснарядів, можуть бути поставлені Україні впродовж кількох тижнів.

Про це повідомляє Кий-Інформ з посиланням на Bild.

“Якщо не буде фундаментальних проблем, боєприпаси можуть прибути в Україну протягом декількох тижнів”, – сказав колишній генерал НАТО.

Видання зазначає, що таким чином, чеський лідер зробив те, що не зміг реалізувати Європейський Союз, країни якого поставили лише частину від обіцяного мільйона артилерійських снарядів.

Країни, з яких надходять боєприпаси, не уточнюються. ЗМІ припускають, що це країни, які досі зберігали нейтралітет у війні або не виступали відкрито проти Росії: Південна Корея, Південна Африка і Туреччина.

Чехія знайшла снаряди для України

За останні місяці на фронті у Збройних сил України виникла гостра нестача артилерійських боєприпасів. Нещодавно з цієї причини нашим бійцям довелося відступити з міста Авдіївка, а також втратити ще кілька населених пунктів Донецької області.

В лютому президент Чехії Петр Павел заявив, що його країна знайшла 800 тисяч артилерійських боєприпасів на військові потреби України: півмільйона калібру 155 мм і 300 тис. калібру 122 мм. Однак для їхньої закупівлі потрібно було зібрати кошти.

Ініціативу підтримали Німеччина, Латвія, Литва, Нідерланди, Данія, Канада та Франція. Зокрема, 6 березня Німеччина виділила тризначну мільйонну суму на закупівлю боєприпасів. А Норвегія надала на боєприпаси понад 150 млн доларів.