Презентовано ескізні проєкти вулиць Подолу

Для вулиць Ярославської та Почайнинської запропоновано зниження швидкісного режиму до 30 км/год.

Протягом тижня учасники з 17 міст України та Грузії шукали найбільш оптимальні рішення та пропозиції для підвищення безпеки і комфорту вулиць столичного Подолу. Допомогу в процесі створення ескізних проєктів учасники отримали від експертів та менторів із різних міст України та Німеччини. Про це повідомивляється на сайті КМДА.

Учасники отримали непросте завдання – розробити ескізні проєкти 5 вулиць Подолу: Ярославської, Почайнинської, Волоської, Турівської та Оленівської. Важливо, що всі представлені ескізні проєкти – комплексні. Вони передбачають нові схеми організації дорожнього руху разом із велоінфраструктурою, місцями для паркування, засобами заспокоєння руху, інклюзивним пішохідним простором, а також озелененням та розвитком прилеглих територій.

Для вулиць Ярославської та Почайнинської було запропоновано зниження швидкісного режиму до 30 км/год. Крім того, вулицю Ярославську учасники літньої школи бачать із велосипедними коридорами та односторонньою велодоріжкою на заїзді з вулиці Набережно-Хрещатицької і засобами заспокоєння руху для позначення головних і другорядних напрямків. А вулицю Почайнинську – із підвищеними перехрестями з іншими вулицями та впорядкованими паркувальними місця.

Пропозиції по вулицям Волоській та Оболонській стосувалися облаштування велосипедних смуг та паркувальних місць у заїзних кишенях, розширення зелених зон. Засобам заспокоєння руху та зручній пішохідній інфраструктурі також було приділено значну увагу.

Команда вулиць Турівської та Оленівської запропонувала перетворення вулиць на зручний простір завдяки рекомендованим велосипедним коридорам, підвищеним пішохідним переходам і перехрестям, озелененню, а також упорядкуванню паркування (платного вдень і безкоштовного ввечері і вночі для місцевих мешканців).

Головним критерієм у проєктуванні був комфорт для всіх, хто користуватиметься вулицями в майбутньому. Всі напрацювання учасників вже передані до Департаменту транспортної інфраструктури, у першу чергу, – до велосектору, для подальшого доопрацювання і втілення у майбутньому.

Нагадаємо, що на Подолі пройшла акція проти свавілля поліції. Пізніше стало відомо, що Верховна Рада підтримала відставку міністра внутрішніх справ Авакова.