[:ua]Представник Вселенського Патріарха: Процедура надання автокефалії Української Церкви відкрита[:]

За словами Патріарха Варфоломія, це нова ера в історії

[:ua]

Представник Його Святості Вселенського Патріарха Варфоломія митрополит Гальський Еммануїл заявив, що послання Його Святості, передане сьогодні Президенту, демонструє тривалу підтримку Києва з боку Матері-Церкви Константинополя. Про це митрополит сказав під час зустрічі з Президентом України Петром Порошенко 27 липня, – повідомляє прес-служба Порошенка.

Митрополит Гальський Еммануїл відзначив, що послання Патріарха «показує, що ми пишаємося бути тут зараз на святкуванні цієї річниці. Це відбувається в дуже важливий момент». Він додав, що після візиту Глави Української держави до Вселенського Патріархату 9 квітня, а також рішення Священного Синоду від 20 квітня “був відкритий шлях для нової ери”.

«Це історичний момент для України, оскільки це відкрило процедуру надання автокефалії Української Церкви. Київ завжди був під протекцією Вселенського Патріархату. У нас є всі історичні документи, які доводять це. Церква-Мати ніколи не припиняла піклуватися, як сказано в Посланні Його Святості, і турбота Матері-Церкви помітна», – підкреслив митрополит Гальський Еммануїл.

[:]