Правоохоронці розслідують участь у анексії Криму представників громадської організації “Український Вибір”

Представників громадської організації "Український Вибір" підозрюють у сприянні у 2014 році проведенню незаконного референдуму у Криму та Севастополі.

Встановлено, що учасники ГО “Всеукраїнський громадський рух “Український вибір” під час анексії півострова та у подальшому активно підтримували окупаційні органи влади.

Вони стали представниками незаконних виборчих комісій і дільниць, брали участь у діяльності незаконного збройного формування “Самооборона Криму”. Учасники НЗФ здійснювали незаконне переслідування українських активістів, захоплення адміністративних будівель органів влади України, інформує пресслужба СБ України.

Організатори ГО імітували ліквідацію 210 осередків, які знаходились на півострові. Проте жодних документів до Мінюсту України не подавалось. Організація продовжувала проводити у Криму діяльність на шкоду державній безпеці України.

Читайте також: СБУ повідомила про підозру проросійському пропагандисту з Івано-Франківська

Лише у 2017 році припинення діяльності осередків “Українського вибору” у Криму було оформлено згідно з чинним українським законодавством.

Натомість під час досудового розслідування слідчі СБУ отримали беззаперечні докази, що керівництво і представники ГО брали участь в організації та проведенні незаконного референдуму і незаконних виборів на тимчасово окупованій території АР Крим та Севастополя після тимчасової анексії півострова РФ. За попередньою версією слідства, вони також причетні до вчинення інших злочинних дій.