Правоохоронці Києва затримали групу осіб, яка утримувала 120 людей у трудовому рабстві

Учасники злочинної групи на залізничних вокзалах Києва, Дніпра та Одеси підшуковували громадян, що перебували у складних життєвих умовах і утримували їх у трудовому рабстві.

Затримано п’ятьох осіб, які організували на території міста Києва та Дніпропетровської області протиправну схему вербування соціально незахищених громадян для утримання їх у трудовому рабстві. Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора.

За даними  слідства, учасники групи на залізничних вокзалах Києва, Дніпра та Одеси підшуковували громадян, що перебували у складних життєвих умовах та не мали постійного місця проживання. Вони пропонували їм роботу, пов’язану з вирощуванням та збором сільськогосподарської продукції на території Дніпропетровської області, обіцяючи зарплату від 3000 до 4000 грн на місяць, а також безкоштовне житло та триразове харчування.

Завербованих людей на автобусах доставляли на територію агрофірми у Дніпропетровську область, де розселяли в напіврозвалених будинках, із відсутністю умов для проживання. Змушували працювати по 12-16 годин у день, а обіцяна зарплатня обмежилася 2-3 разовим харчуванням сумнівної якості та алкогольними напоями.

На території будинків, де проживали люди, за ними постійно наглядали так звані бригадири, які контролювали підйом та направлення на роботу, обмежували їх у пересуванні після повернення з робіт, принижували, застосовували психологічний тиск. При спробах самовільно залишити територію – погрожували застосуванням сили, а у разі невиконання їх вимог – застосовували її. Окрім цього, шляхом обману відбирали у потерпілих мобільні телефони та паспорти.

Правоохоронцями проведено 18 обшуків, у тому числі за адресами агропідприємства, у будинках, де утримували людей, а також в автомобілях фігурантів. У ході слідчих дій вилучено чернетки, грошові кошти, банківські картки, телефони, ноутбуки, паспорти, пляшки зі спиртовмісною рідиною та інші речові докази, які підтверджують протиправну діяльність.

На момент обшуків на території агропідприємства у трудовому рабстві перебувало 120 осіб, які наразі звільнені. 17 з них вже звернулися до правоохоронних органів із заявами про вчинення стосовно них злочину.

Слідчі дії у кримінальному проваджені тривають.