Потерпілі у справах Майдану та їх адвокати просять ВРУ надати правову оцінку подіям Революції Гідності

Відкрите звернення потерпілих у справах Майдану та їх адвокатів сьогодні опублікувала Адвокатська дорадча група

Голові Верховної Ради України Дмитро Разумков Верховна Рада України

20 лютого 2021 року українці вшановують річницю розстрілів Героїв Небесної Сотні – це одна з найтрагічніших подій не лише Революції Гідності, а й усієї новітньої історії України. Однак вже сім років немає політичної оцінки цим подіям з боку законодавчої влади. Понад рік у порядку денному роботи Верховної Ради перебуває проєкт постанови №2739, у якому:

– вказується на недопустимість зволікання із розслідуванням «справ Майдану»;

– пропонується визнати Революцію Гідності однією з ключових подій українського державотворення та виразником національної ідеї свободи;

– дається оцінка діям Віктора Януковича, міліцейських підрозділів “Беркут” та іншим фігурантам тодішні подій.

Текст законопроекту і заяви: https://cutt.ly/NkTT7zd

Проте даний проєкт досі не винесено на голосування. 21 січня 2021 року Європейський суд з прав людини оприлюднив рішення у справах, що стосуються подій під час Революції гідності в 2013-2014 роках. У цих рішеннях ЄСПЛ визнав право її учасників на мирні зібрання та факт переслідування цих учасників зі сторони представників влади (працівників міліції та тітушок).

Загалом Суд визнав порушення Україною Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, а саме: права на мирні зібрання; права на життя; права на свободу; права на свободу від катувань; права на повагу до приватного і сімейного життя. Враховуючи зазначене вище, вважаємо неприпустимим, що законодавчий орган України лишається осторонь надання політичної оцінки подіям Євромайдану, Революції Гідності та їхнім наслідкам.

ПРОСИМО ВАС: невідкладно внести на голосування до Верховної Ради проєкт постанови №2739 «Про Заяву Верховної Ради України у зв’язку з шостою річницею початку Євромайдану та подій Революції Гідності».

В ілюстрації використано фото Максима Дондюка.