Посли G7 занепокоєні через законопроєкт про реформування КС без конкурсу

Законопроєкт про конституційну процедуру знаходиться у порядку денному парламенту на 24 вересня.

23 вересня посли G7 висловили розчарування графіком конкурсу Ради суддів для добору кандидатів до Етичної ради, що очистить Вищу раду правосуддя, оскільки відображений у рішенні Ради суддів графік “не відображає важливості та невідкладності цієї реформи”. Про це інформує Фундація DEJURE.

«Реформа Конституційного Суду повинна забезпечити прозорий, конкурентний відбір нових суддів КСУ і гарантувати тимчасове збільшення вимог до голосування, відповідно до рекомендацій Венеційської комісії», – йдеться у зверненні послів.

Якщо депутати підтримають законопроєкт без поправки про запровадження конкурсної процедури обрання суддів Конституційного Суду із залученням міжнародних експертів, то:

  • Свідомо збережуть залежність Конституційного Суду від політичної кон’юнктури.
  • Зроблять можливим подальше ухвалення Конституційним Судом замовних, антиукраїнських рішень, які зрежисовані державою-агресором.

Також міжнародні партнери нагадали: судова реформа має вирішальне значення для успіху всіх реформ в Україні та залишається найважливішим пріоритетом для G7.

Зокрема, посли G7 висловили розчарування графіком конкурсу Ради суддів для добору кандидатів до Етичної ради, що очистить Вищу раду правосуддя.

На їхню думку, відображений у рішенні Ради суддів графік “не відображає важливості та невідкладності цієї реформи”, тому посли країн-партнерів закликали Раду суддів “забезпечити швидке висування експертів до Етичної ради”.

Підписуйтесь на наш канал telegram