Посадовці «Укрліктрав» продавали соняшники і кукурудзу за копійки власним підприємствам

Правоохоронці викрили схему масштабних розкрадань під час реалізації врожаю сільськогосподарських культур. Її придумали посадовці ДП «Укрліктрави» та комерційних структур.

Загалом зловмисники завдали державі збитків на суму понад 22 млн грн. Про це повідомили у прес-службі Київської міської прокуратури.

Згідно з матеріалами слідства, у період 2020-2021 років службові особи держпідприємства «Укрліктрави», що входить до сфери управління Міністерства економіки України, вступили у змову з керівниками підконтрольних приватних фірм, здійснювали реалізацію врожаю сільськогосподарських культур (кукурудзи та соняшнику), вирощеного на землях держпідприємства та його філій, за цінами значно нижчими від ринкових.

У свою чергу згадані приватні фірми реалізовували придбану продукцію, у тому числі на експорт, вже за ринковою вартістю.

У межах слідства на території міста Києва, Київської та Сумської областей провели обшуки за адресами розташування державного та приватних підприємств. У ході обшуків виявили фінансову документацію, а також сільськогосподарську продукцію на десятки мільйонів гривень. На неї наклали арешт.