ПОРТНОВ У СУДІ ДОМІГСЯ СКАСУВАННЯ РІШЕННЯ ЩОДО ВІДЗНАЧЕННЯ УЛАСА САМЧУКА, АНДРІЯ МЕЛЬНИКА ТА ІНШИХ

Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив задовольнити заяву про забезпечення позову, подану Андрієм Портновим

Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив задовольнити заяву про забезпечення позову, подану Андрієм Портновим, і зупинив дію Рішення Київської міської ради в частині відзначення у 2020 році пам’ятних дат ювілеїв деяких особистостей, зокрема, Василя Галаси, Василя Сидора, Уласа Самчука та інших повідомляє інформаційне агентство Кий-інфо.

ОАСК вважає обґрунтованою вимогу Андрія Портнова про зупинення дії даного Рішення КМР (в частині), зважаючи на наявні ознаки очевидної його протиправності, у зв’язку з порушенням Київською міською радою процедури розробки та прийняття оскаржуваного Рішення.

Водночас, в ухвалі суду зазначено, що в даному випадку застосування заходів забезпечення адміністративного позову спрямоване виключно на збереження існуючого становища до розгляду справи по суті заявлених вимог, встановлення їх обґрунтованості.

12 березня суд зупинив Рішення Київської міської ради, датоване 27 лютого 2020 року «Про відзначення на території Києва пам’ятних дат та ювілеїв у 2020 році» в частині відзначення на території Києва у 2020 році пам’ятних дат ювілеїв наступних особистостей, а саме: 130 років з часу народження Івана Полтаця-Остряниці, військового діяча, полковника Армії Української Держави; 6 лютого – 100 років з дня народження Василя Левковича, військового діяча, полковника УПА; 20 лютого 115 років з дня народження Уласа Самчука, письменника публіциста, журналіста; 24 лютого – 110 років з дня народження Василя Сидора, військового та політичного діяча, полковника УПА; 5 травня – 120 років з дня народження Володимира Кубійовича, вченого, історика географа, енциклопедиста, громадського та політичного діяча, організатора та головного редактора «Енциклопедії українознавства»; 12 листопада – 100 років з дня народження Василя Галаси, політичного та військового діяча, полковника УПА; 12 грудня – 130 років з дня народження Андрій Мельника, політичного та військового діяча, голови Проводу Організації українських націоналістів.

Нагадаємо: Андрій Портнов з 2 квітня 2010 до кінця лютого 2014 — керівник Головного управління з питань судоустрою Адміністрації Президента Віктора Януковича та заступник (з 24 січня 2014 перший заступник) глави Адміністрації Президента України.

Під час Євромайдану був дотичний до прийняття «законів 16 січня». Одразу після Євромайдану, у 20-х числах лютого 2014 року виїхав з України. У 2014—2015 роках перебував під санкціями Європейського Союзу. Жив у Росії, потім переїхав до Відня (Австрія), займався адвокатською діяльністю. 19 травня 2019 року повернувся в Україну. 15 січня 2020 року Печерський суд Києва ухвалив рішення, яким визнав, що Андрій Портнов проживав останні 5 років на території України. Активний противник Революції Гідності. Виправдовує вбивства, скоєні «Беркутом» у 2014 році. 19 травня 2019 року він повернувся Україну.